Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
 вул. Академічна, 20, м.Бережани, Тернопільська обл., 47501 Україна  
Україна тримає стрій!!!
A
A
A

Тенденції в системах охоронних і пожежних сигналізацій

seminar 4У рамках різностороннього розвитку та взаємозв’язку між факультетами агроінженерії та енергетики й електротехніки 20-го червня 2023-року було проведено старшим викладачем кафедри Інформаційних технологій та вищої математики Кондратом Романом Ярославовичем науковий семінар про сучасні системи охоронних і пожежних сигналізацій.

Дані засоби безпеки охороняють не лише урожаї, сільськогосподарську техніку й обладнання, але і працівників, фінанси, маршрути логістики. Першочерговим пунктом семінару було облаштування пожежної безпеки, оскільки досвід з історії показує багатомільярдні збитки збіжжя внаслідок незловмисних пожеж (замикання електропровідників, витік дизпалива, необлаштованне паління).

Наступним пунктом було забезпечення охорони приміщень, складів, агротехніки. Організатор семінару продемонстрував як засоби охорони на базі Дунай, Аякс, Unipro, так і відеоспостереження за роботою штатних працівників, кур’єрів, сторожів тощо. Кожне підприємство потребує індивідуального підходу, бо більшість краж відбувається найманим персоналом, що викликає конфлікти з начальством. В інших випадках злочини вчиняються конкуруючими фірмами з метою дискредитації бренду, в інших – відмивання коштів або подібні махінації.

seminar 5seminar 6

Студенти задавали конструктивні запитання з прикладу власного досвіду, де працюють, досвіду родин, які займаються господарством, пізніше навіть давали пізнавальні приклади й рекомендації. Зокрема, виникла дискусія щодо автоматичного пожежного гасіння під час тривоги «пожежа». Такі системи вже існують, проте надто коштовні для більшості підприємств середньої потужності. Окремо пішла дискусія щодо корупції на агропідприємствах, але це не питання данної публікації.
Варто зазначити, що наші студенти вміють мислити, розбиратись і критикувати.

Роман КОНДРАТ
доцент кафедри ІТВМ

 

 

Оновлені публікації

 

Карта повітряних тривог України

БАТІ
 
 

Взаємодія із світлиною


 
 

Пропозиція до зміни підпису світлини
Вашy пропозицію відправлено на розгляд адміністратору сайту!

 

БАТІ