Перша літописна згадка про Бережани датується 1375 роком. Вона з’явилася в документах, пов’язаних із тогочасними адміністративними та земельними справами, зокрема в актах, що стосуються Галицької землі, яка тоді входила до складу Королівства Польського. Надання Магдебурзького права сприяло розвитку місцевого самоврядування, торгівлі та ремесел, надало містянам юридичну автономію від феодальної влади забезпечивши формування міської спільноти та розбудову правових засад міського життя.
Новини факультету

21 березня, у Всесвітній день поезії, асистент кафедри гуманітарної освіти і туризму Інна ПІДХОВНА провела відкритий виховний захід, де студенти першого курсу Бережанського агротехнічного інституту мали нагоду доторкнутись до прекрасного: до мистецтва слова.
21 березня 2025 року здобувачі вищої освіти спеціальності 242 «Туризм і рекреація» разом із викладачами кафедри гуманітарної освіти і туризму стали учасниками онлайн-зустрічі з представником міжнародної компанії Algoos Study, Work and Travel. Захід відбувся в умовах співпраці кафедри з Освітньо-виробничим науковим кластером «Освіта, наука та практика для майбутнього», що відкриває перед студентами нові горизонти професійного зростання.
19 березня 2025 року відповідно до плану роботи студентського наукового гуртка «Актуальні проблеми методики обліку і оподаткування» під керівництвом Орести БОДНАР було проведено засідання у форматі круглого столу на тему: «Система звітно-облікового забезпечення управління: минуле й майбутнє».
Метою заходу було обговорення концептуальних положень формування й розвитку в Україні системи обліково-інформаційного забезпечення управління з урахуванням сучасних світових тенденцій, національних потреб та можливостей.
Співпраця з професіоналами-практиками є цінним доповненням до освітнього процесу та стали закономірністю сьогодення. Приклад такої співпраці – гостьова лекція, яка є активним методом навчання у закладах вищої освіти, оскільки спонукає студентів до творчого процесу, активної розумової діяльності, підвищує рівень засвоєння матеріалу, а для колективу кафедри є практикою співпраці зі стейкхолдерами.
Так, 14 березня 2025 року старшою викладачкою кафедри Оксаною ЗІНИЧ було проведено відкриту гостьову лекцію з дисципліни «Облік в установах державного сектору» на тему: «Бюджетна система України та кошторисне планування: теорія і практика» для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності «Облік і оподаткування» із залученням головного спеціаліста-бухгалтера Нараївської сільської ради» Зоряни БАРАН.
12-13 березня 2025 року відбувся міжнародний круглий стіл на тему: “Післявоєнна відбудова та сталий розвиток територіальних громад: кращі практики та інноваційні підходи”.
Учасники:
- WSHIU Akademia Nauk Stosowanych (Познань, Польща);
- ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут»;
- Хмельницький національний університет;
- Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка.
- Міжнародна лекція на тему «Менеджмент як динамічна система» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальностей 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування», 073 «Менеджмент»
- Бінарна лекція з дисциплін «Статистика» та «Бухгалтерський облік» за участю начальника Головного управління статистики у Тернопільській області
- Бінарна онлайн-лекція з дисципліни «Організація і планування в аграрних формуваннях» із залученням фахівця-практика
- Брендування туристичних дестинацій: від концепцій до реалізації
- Голоси України іноземними мовами: Тарас Шевченко та Леся Українка
- Кафедра обліку і аудиту отримала статус «Сертифікований центр Академії MASTER-рішень»
- Тарас Шевченко – великий син України
- Академічна доброчесність у цифрову епоху: нові виклики та можливості для учасників освітнього процесу
- Студент в системі забезпечення якості вищої освіти – тема зустрічі адміністрації факультету економіки і туризму зі студентським активом
- Обговорення освітньо-професійної програми «Облік і аудит»
ФЕП - професіонали-практики
Залучення професіоналів-практиків до освітнього процесу
ФЕП - н.-м. семінари
Навчально-методичні семінари