18 травня кожного року світ відзначає Міжнародний день музеїв (International Museum Day). Свято започаткували у 1977 році на засіданні Міжнародної ради музеїв. Зараз подію святкують понад 150 країн. Починаючи з 1992 року щорічно обирають певну тему свята, цьогорічна тема, проголошена Міжнародною радою музеїв ICOM: «Майбутнє музеїв у спільнотах, що швидко змінюються».
Бібліотека інституту
Вже традиційно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки. Вишиванка в Україні – світ краси й фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, схвильована розповідь про думки й почуття людини, світ натхненних образів, що сягають давньої міфології, звичаїв і уявлень наших предків.
Щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу Україна відзначатиме День Європи.
Це свято, що уособлює прагнення європейських націй до єднання, адже саме у цей день 1950 року була запропонована ідея створення Європейського Союзу.
Сьогодні український народ пліч-о-пліч з країнами-партнерами відважно бореться за захист не лише своєї Батьківщини, а й загальноєвропейських цивілізаційних надбань від російського авторитаризму і дає відсіч відкритій агресії проти України і всього вільного світу.
Універса́льна десятко́ва класифіка́ція (УДК) — бібліотечна класифікація документів, широко використовується у всьому світі для систематизації творів науки, літератури і мистецтва, періодичного друку, різних видів документів і організації картотек.
Таблиці УДК призначені для систематизації документів, пошуку інформації та організації фондів документів з усіх галузей знань у бібліотеках.
День українського добровольця стане однією з основ, на якій будуть зростати і гартуватися нові покоління вільних українців.
Однією з найголовніших рис, притаманних добровольцям, була вмотивованість. Ці бійці хотіли не служити, а захищати свою землю, прагнули вчитися справі та блискуче виконували бойові завдання. І хоч у переважної частини з них не було навіть військової форми, однак вони мали найголовніше – бажання воювати.
Дарування книг бібліотекам — це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення бібліотечного фонду, це безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Книги, що даруються бібліотеці, мають особливе значення в процесі поповнення бібліотечного фонду, оскільки сприяють інформаційному забезпеченню освітнього процесу інституту, наукової, дослідницької діяльності вчених, науково-педагогічних працівників і здобувачів освіти, а головне – особистісному, духовному, моральному й професійному розвитку читачів.