Упродовж останніх років здобувачі вищої освіти ОПП "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", які беруть активну участь у діяльності студентського наукового гуртка "Технічний сервіс та сучасні електротехнології", під керівництвом наукових керівників — старших викладачів Надії Семенової та Світлани Гайдукевич успішно працюють над науково-технічними розробками при кафедрі «Електротехнологій та експлуатації енергообладнання». Робота ведеться в межах ініціативної науково-технічної тематики: "Розробка нових та удосконалення існуючих електротехнологій підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва на основі електромагнітних полів різного частотного діапазону".
Новини факультету
14 травня в Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбувся ХІV «Фестиваль студентської науки - 2025», приурочений до 127-річчя університету та Дня науки.
З 14 квітня по 09 травня проходив І етап фестивалю, метою якого було визначення кращого студентського наукового гуртка факультету, навчально-наукового інституту та регіональних структурних підрозділів.
14 травня 2025 року на факультеті енергетики та електротехніки відбулось урочисте відкриття навчальної лабораторії комп’ютерної графіки та автоматизованого проєктування.
На заході були присутні Наталія Овдій, начальниця відділу регіонального розвитку, координації діяльності ВСП та заочного навчання НУБіП України, Мирон Жибак, директор Бережанського агротехнічного інституту, Сергій Кропивко, директор Боярського фахового коледжу, Дмитро Костюк, директор Ірпінського фахового коледжу, Андрій Матвієнко, директор Бобровицького фахового коледжу, а також заступники директора інституту, декани факультетів, завідувачі відділів, завідувачі кафедр та науково-педагогічні працівники факультету.
13 травня 2025 року викладачі та студенти кафедри інформаційних технологій та вищої математики (ІТВМ) здійснили пізнавальну та естетично збагачуючу подорож до музею Богдана Лепкого в місті Бережани. Метою візиту стало знайомство з творчістю талановитого художника Юрія Клапоуха та його виставкою живопису "Ілюзія рівноваги".
Експозиція вразила своєю багатогранністю та майстерністю виконання. Представлені на полотнах натюрморти та пейзажі вирізнялися глибоким розумінням кольору, світла й тіні, а також оригінальним поєднанням реалістичної манери з елементами символізму. "Ілюзія рівноваги" в назві виставки відчувалася в кожній роботі – у врівноваженості композицій, гармонії барв та спокійному, медитативному настрої, який вони викликали.
Хакатони вже давно вийшли за межі ІТ-сфери – сьогодні вони об’єднують не лише програмістів, а й журналістів, аграріїв та фахівців інженерно-технічних спеціальностей. Бізнес бачить у них інструмент для пошуку нестандартних рішень, тестування нових підходів і відкриття молодих талантів. А для студентів це шанс заявити про себе та розпочати карʼєру.
Протягом квітня-травня 2025 року відома міжнародна компанія у сфері харчових та агротехнологій МХП організувала міжуніверситетський хакатон для українських студентів технічних спеціальностей у сферах механіки, автоматизації та енергетики.
Здобувачі освіти ОПП "Комп'ютерні науки" взяли участь у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science 2025». Реєстрація учасників та подання робіт на перший етап конкурсу тривали до 03.02.2025. На перший етап конкурсу було прийнято 353 роботи з українських та закордонних закладів, у тому числі з університетів таких країн як: Індія, Іспанія, Німеччина, Австрія, Швеція, Чехія, Алжир, Польща, Болгарія, Молдова, Казахстан. Студентська наукова робота "Information system for accounting of bibliographic descriptions of abstracts of scientific conferences" була направлена для участі у конкурсі за напрямком "Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка".
Сучасна інженерна освіта потребує тісного зв’язку з промисловістю та практичної підготовки здобувачів вищої освіти з використанням новітнього обладнання. Саме тому, надзвичайно важливою є співпраця кафедри енергетики і автоматики з електрокомпаніями, які зацікавлені у формуванні висококваліфікованих фахівців.
За ініціативи завідувача кафедри, доц. Василя Рамша налагоджено співпрацю з ТОВ «Перша Редукторна Компанія» https://prk.com.ua/blog/, яка надає послуги з підбору та реалізації спеціалізованої приводної техніки та її комплектуючих. Пропонований асортимент компанії містить продукцію надійних і відомих виробників, лідируючих у виготовленні даних видів обладнання із гарантованою якістю, що відповідає міжнародним стандартам.
- Міжнародна інжинірингова компанія S-Engineering: нові можливості щодо стажування, працевлаштування та впровадження сучасних інженерно-технічних рішень
- Краєзнавчі цеглини творчості
- Сучасне високовольтне електрообладнання компанії SICAME UKRAINE: підготовка до реконструкції відкритого розподільного пристрою навчальної трансформаторної підстанції 35/10кВ
- Налагодження співпраці з ТОВ «Югов-Проект»: реалізація інноваційного проєкту «Дослідження динамічних характеристик системи керування тиском у водонасосних установках»
- Монографія "Проектування та технологія виготовлення повітряних гвинтів"
- Тривають заходи з профорієнтаційної роботи кафедри енергетики і автоматики
- Сучасне електрообладнання для навчальних лабораторій факультету енергетики та електротехніки від компанії «Новатек-Електро»
- Профорієнтаційна робота кафедри «Електротехнологій та експлуатації енергообладнання»
- Співпраця з «Ноарк Електрік Україна» в дії: сучасний повітряний вимикач для лабораторії «Електроустановок і систем електропостачання»
- Відкрите практичне заняття з навчальної дисципліни «Електричні машини»