Двадцять сім років тому, закінчилася одна із трагічних воїн другої половини ХХ століття – війна в Афганістані. Рішення ввести радянські війська до Афганістану ухвалено 12 грудня 1979 року. Офіційна мета введення була - запобігти загрозі іноземногот військового втручання. Військове угруповання, яке офіційна радянська пропаганда називала винятково Обмеженим контингентом радянських військ, опинилося безпосередньо втягнутим у громадянську війну, що розгоралася в Афганістані, і стало її активним учасником. У конфлікті брали участь збройні сили уряду Демократичної Республіки Афганістан з одного боку і озброєна опозиція (моджахеди, або «душмани») - з іншого. Боротьба велася за повний політичний контроль над територією Афганістану. Моджахедам в ході конфлікту підтримку надавали військові фахівці США, ряд європейських країн-членів НАТО, а також пакистанські спецслужби.
Афганська війна тривалаз 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року - 3340 дні.
Виведення радянських військ з Афганістану почалося 15 травня 1988 року, відповідно до укладених в квітні 1988 року Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо ДРА. Радянський Союз зобов'язався вивести свій контингент в дев'ятимісячний термін, тобто до 15 лютого наступного року. Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, — наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, — українець.
Зараз в Україні — понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько 8-ми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами. У складні для країни часи воїни-афганці проявили героїзм і мужність на Донбасі, де у боях загинуло більш як 70 воїнів. Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними військовій присязі до кінця.
В Бережанському агротехнічному інституті майбутні офіцери вшанували працівників - ветеранів Афганської війни Плонку Олега Романовича та Береговського Леоніда Володимировича. Учасники бойових дій поділилися своїми спогадами з курсантами військової кафедри про жахливі події пережитої війни. Під час хвилини мовчання усі присутні схилили свої голови перед світлою пам’яттю полеглих у Афганістані. Від адміністрації та профспілкового комітету інституту ветеранам була висловлена подяка за їхній героїзм та вручена грошова премія.