ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ
Контакти:  (03548) 2-14-51    energetik.fakultet@gmail.com    Viber   Facebook
Україна тримає стрій!!!

 

Кафедра
інформаційних технологій та вищої математики

здійснює фахову підготовку ОС Бакалавр за спеціальністю

122 КОМП'ЮТЕРНІ НАУКИ

Фахівець може здійснювати такі види робіт

✍ Адміністратор бази даних
☑ Адміністратор доступу
✔ Інженер з програмного забезпечення
✑ Інженер-програміст
✎ Фахівець з інформаційних технологій
✒ Програміст (база даних)
✧ Адміністратор системи

Контакти: E-mail: kafedra.ithm.bati@gmail.com

Featured

Тарас ЛИХОДІД учасник VII Всеукраїнської студентської наукової конференції «ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ НАУКИ: МЕТОДИКА ТА ПРАКТИКА»

Лиходід Тарас Артемович page 000123 травня 2025 року здобувач вищої освіти за ОПП "Комп'ютерні науки"  Тарас ЛИХОДІД взяв участь у  VII Всеукраїнській студентській науковій конференції «ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ НАУКИ: МЕТОДИКА ТА ПРАКТИКА». Тема доповіді "Функціональна модель клієнтської частини інформаційної системи обліку бібліографічних описів тез доповідей наукових конференцій". 

У даній роботі представлено функціональну модель клієнтської сторони інформаційної системи обліку бібліографічних описів тез доповідей наукових конференцій. Клієнтська частина реалізована як вебінтерфейс, що забезпечує зручну взаємодію користувача з функціоналом системи. 

Featured

Подорож пам’яті й гордості

photo 37   Кожного року, 23 травня, українці вшановують тих, хто віддав життя за свободу та незалежність України. День Героїв – це не просто календарна дата, а нагадування про силу духу, жертовність і безмежну любов до Батьківщини.

   У переддень Дня Героїв студенти та викладачі кафедри інформаційних технологій та вищої математики факультету енергетики та електротехніки в рамках проєкту «Стежками героїв» відвідали меморіальний комплекс в с. Бишки відавши шану провідникам і повстанцям, які загинули за ідею: «Здобудеш українську державу, або загинеш у боротьбі за неї». 

Featured

"Ілюзія рівноваги" Юрія Клапоуха очима студентів та викладачів ІТВМ

113 травня 2025 року викладачі та студенти кафедри інформаційних технологій та вищої математики (ІТВМ) здійснили пізнавальну та естетично збагачуючу подорож до музею Богдана Лепкого в місті Бережани. Метою візиту стало знайомство з творчістю талановитого художника Юрія Клапоуха та його виставкою живопису "Ілюзія рівноваги".

Експозиція вразила своєю багатогранністю та майстерністю виконання. Представлені на полотнах натюрморти та пейзажі вирізнялися глибоким розумінням кольору, світла й тіні, а також оригінальним поєднанням реалістичної манери з елементами символізму. "Ілюзія рівноваги" в назві виставки відчувалася в кожній роботі – у врівноваженості композицій, гармонії барв та спокійному, медитативному настрої, який вони викликали.

Featured

Участь у міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science 2025»

3.40 Chepak Oleh Kotovskyi Anatolii Lykhodid Taras minЗдобувачі освіти ОПП "Комп'ютерні науки" взяли участь у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science 2025». Реєстрація учасників та подання робіт на перший етап конкурсу тривали до 03.02.2025. На перший етап конкурсу було прийнято 353 роботи з українських та закордонних закладів, у тому числі з університетів таких країн як: Індія, Іспанія, Німеччина, Австрія, Швеція, Чехія, Алжир, Польща, Болгарія, Молдова, Казахстан. Студентська наукова робота "Information system for accounting of bibliographic descriptions of abstracts of scientific conferences" була направлена для участі у конкурсі за напрямком "Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка".

Featured

Краєзнавчі цеглини творчості

photo 1У самому серці Бережан, у стінах старовинного замку Синявських, 23 квітня відбулася унікальна подія — виставка «Цегла родини Потоцьких». Виставка організована на основі приватної колекції тернопільського дослідника та колекціонера Олександра Фільова, який представив лише невелику частину своєї збірки старовинної цегли з клеймами.

Давня цегла — це не просто будівельний матеріал. Її клейма, форми та склад можуть розповісти про історію ремесла, зміни в архітектурі, перебудови пам’яток і навіть про родини, які володіли цегельнями. Саме таким історичним ключем і стала колекція, присвячена родині Потоцьких — одному з найвпливовіших шляхетських родів, які відіграли важливу роль в історії краю.

Featured

Міжнародний день числа π та Міжнародний день математики

unPIЩороку 14 березня світ відзначає два важливі математичні свята – Міжнародний день числа π та Міжнародний день математики. Ці події об’єднують любителів математики, вчених, викладачів та студентів у святкуванні краси та важливості цієї науки. Це не просто дата в календарі, а справжня нагода поглянути на математику під іншим кутом – як на захопливу та творчу науку!

Чому саме 14 березня?

Неважко здогадатися: 14 березня у міжнародному форматі записується як 3/14, а це – перші три цифри числа π (3.14). Однак ця дата знаменна ще й тим, що цього дня народився один із найвидатніших учених світу – Альберт Ейнштейн.

Число π – це математична константа, яка виражає відношення довжини кола до його діаметра. І хоча ми зазвичай використовуємо його у вигляді 3.14159, насправді воно нескінченне й не має періодичного повторення. Вчені продовжують обчислювати його до мільярдів знаків після коми, а найвідчайдушніші ентузіасти намагаються запам’ятати якомога більше цифр! Рекорд належить Раджі Мехеті, який зміг назвати понад 70 000 знаків після коми.

Карта повітряних тривог України

Обговорення проєктів

 

Free Joomla templates by Ltheme