ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
АГРОІНЖЕНЕРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Україна тримає стрій!!!

Кафедра машиновикористання та технологій в сільському господарстві

2 Klendiy Mykola

Завідувач кафедри

Диня Володимир Іванович

кандидат технічних наук, доцент

 

Контакти кафедри:

    Адреса: вул. Сонячна 4, м.Бережани, Тернопільська обл. 47501

    Робочий кабінет: Корпус №5, № 8П

    E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  

Історія кафедри

Кафедра машиновикористання та технологій в сільському господарстві є однією з найстаріших кафедр інституту. Основа її закладена ще у 1959 році, коли наказом № 217 Міністерства сільського господарства від 11 березня в м. Бережани створено технікум механізації сільського господарства. За майже 60-річну історію свого існування кафедра неодноразово реорганізовувалась та змінювала назву. Зокрема, у 1997 р. – утворена кафедра експлуатації машино-тракторного парку; у 2006 році кафедру експлуатації машино-тракторного парку перейменовано у кафедру машиновикористання та технологій в сільському господарстві.
У різні роки кафедру очолювали спочатку голови циклових комісій: Гудь І.В., Федор Г.М., Луцишин М.В., Сорочан І.П., Чумарна Ф.П., Чвартацький І.І., а потім – завідувачі кафедри: к.т.н., доц. Смільський В.В., ст. викладач Олійник О.Ф., к.т.н., доц. Нагірний Ю.П., к.т.н., доц. Чвартацький І.І., к.т.н., доц. Солтисюк В.І., к.т.н., доц. Білик С.Г. В даний час кафедру очолює к.т.н., доц. Диня В.І.
Тут працювали: Сорочан І.П, Вдовиченко В.І., Дяків С.О., Щериля О.І., Лукашевич М.І., Левицький М.Г., Мутовкін Р.А., Деркач В.М., Калінгер Н.Ю., Воляк І.Я., Олійник О.Ф., Бойко І.Є., Орловський Р.М., к.с.г.н., доц. Кобута Б.Й., Чумарий М.І., Клюєв М.Д., Зубашев С.В., Нагірний Ю.П., Замора Я.П., Юрчишин Н.І., Яциків М.М., Камишанов В.В., Лещук Ю.І.
 

Професорсько-викладацький склад кафедри

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перелік дисциплин які викладаються на кафедрі

  • Технологія галузі;
  • Сільськогосподарські машини;
  • Гідравліка;
  • Система точного землеробства;
  • Машини і обладнання для біотехнологій;
  • Теплотехніка;
  • Історія і філософія сільськогосподарської техніки;
  • Гідро-, пневмопривод сільськогосподарської техніки;
  • Машиновикористання у тваринництві;
  • Експлуатація машин і обладнання;
  • Машини і обладнання для переробки сільськогосподарської продукції;
  • Безпека праці та екологічне природокористування;
  • Біотехнічні аграрні комплекси;
  • Управління якістю ТХП та конкурентноспроможність;
  • Інженерні інноваційні технології;
  • Основи термодинаміки і теплотехніки;
  • Теплоенергетичні установки і системи;
  • Ботаніка;
  • Агрометеорологія;
  • Грунтознавство з основами геології;
  • Сільськогосподарські машини та машиновикористання в рослинництві;
  • Основи фахової підготовки;
  • Генетика;
  • Фізіологія рослин з основами біохімії;
  • Сільськогосподарська мікробіологія та вірусологія;
  • Сільськогосподарська ентомологія;
  • Фітопатологія;
  • Землеробство;
  • Гербологія;
  • Рослинництво.

 

Наукова діяльність
Наукові дослідження на кафедрі виконуються за ініціативною тематикою Державний реєстраційний номер: 0120U101823 «Вивчення сучасних енергозберігаючих технологій в сільськогосподарському виробництві та машинобудуванні». Викладачі кафедри щорічно приймають участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях, свої наукові дослідження публікують у фахових виданнях та виданнях які входять до науковометричних баз Scopus та Web of Science Core Collection, а також отримують патенти України на винаходи та корисні моделі.
Для практичного навчання і проходження практики студентів укладено договори з провідними підприємствами, фермерськими господарствами та агрохолдингами на базі, яких створено філії кафедри: СФГ «Тюльпан»; ФГ «Бучинський»; ТОВ «Захід-Агро МХП»; Сільськогосподарське приватне підприемство «Мричко»; ПП «Агрофірма «Дзвони»»; Приватне агропромислове підприємство «Воля»; ТОВ «БМБУД», де студенти мають можливість досліджувати наукові розробки .
Результати досліджень молодих науковців та студентів висвітлюються на наукових конференціях різних рівнів, в тезах доповідей та наукових статтях.
Науково-педагогічні працівники кафедра машиновикористання та технологій в сільському господарстві проводить наукову роботу спільно з науково педагогічними працівниками таких закладів вищої освіти:

Національний університет біоресурсів і природокористування України кафедра сільськогосподарських машин та системотехніки імені академіка П.М. Василенка (м. Київ);

Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка кафедра машинознавства та транспорту (м. Тернопіль);

Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин, (м. Тернопіль);

Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя кафедра інжинірингу машинобудівних технологій, (м. Тернопіль);

Львівський національний аграрний університет кафедри садівництва та овочівництва, (м. Львів).

 
 
Забезпечення роботи студентських наукових гуртків
На кафедрі функціонують студентські науковий гурток:

«Агроінженерії та біотехнологій».

Основна мета гуртка «Агроінженерії та біотехнологій» полягає у розвитку та популяризації інноваційних підходів та технологій у галузі сільського господарства. Гурток зосереджується на вивченні технічних та біологічних аспектів розвитку аграрної галузі, зокрема на застосуванні сучасних машин, устаткування та біотехнологій у вирощуванні рослин та тварин.

Метою гуртка є навчання учасників застосовувати передові технології в аграрному виробництві, використовуючи високі стандарти технічної ефективності та стійкості до зовнішніх факторів. Учасники гуртка також вивчають питання, пов'язані з розвитком інноваційних сільськогосподарських технологій, зокрема в області біотехнології, що може привести до покращення якості продуктів та підвищення продуктивності сільського господарства. Гурток проводить семінари, майстер-класи та тренінги для учасників, на яких обговорюются питання вирощування рослин та тварин, використання сучасного обладнання та устаткування в сільському господарстві, а також інші питання, пов'язані з аграрним виробництвом.

 
Філії кафедри
Кафедра машиновикористання та технологій в сільському господарстві має філії у найкращих господарствах та підприємствах Тернопільської області:

ФГ «Бучанський»;

ТОВ «Захід-Агро МХП»;

Сільськогосподарське приватне підприємство «Мричко»;

ПП «Агрофірма«Дзвони»»;

Приватне агропромислове підприємство «Воля»;

ТОВ «БМБУД»;

Товариство з обмеженою відповідальністю «FRENDT»;

Товариство з обмеженою відповідальністю «FRENDT».

Профорієнтаційна діяльність
Викладачі кафедри машиновикористання та технологій в сільському господарстві проводять активну профорієнтаційну роботу у Тернопільській; Івано-Франківській; Львівській і Рівненській області для розширення абітурієнтної бази. Щороку учні загальноосвітніх закладів середньої освіти приїжджають на екскурсію до Бережанського агротехнічного інституту, де знайомляться з умовами навчання, матеріально-технічною базою та умовами проживання у гуртожитках, відвідують «День відкритих дверей» та приймають участь у різних заходах. Кожен рік молодь із закріплених шкіл та коледжів вступає до інституту.
 
Перелік робіт і послуг, які надаються кафедрою

Надання рекомендацій господарствам щодо організації інноваційних технологій в агропромисловому виробництві;

Надання послуг для визначення механічних властивостей ґрунту (гранулометричний склад);

Надання консультацій щодо оформлення та подання заявок для отримання патентів України на корисну модель та винаходи;

Проектування технологічних процесів виробництва сільськогосподарської продукції;

Дослідження об’єктів сільськогосподарського виробництва методами дистанційного зондування з безпілотних літальних апаратів.

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme