День української писемності та мови – надзвичайно важливе свято, яке відзначають українці у всьому світі 9 листопада.
Започаткували його ще у 1997 році. Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.
У День української писемності та мови, на Українському радіо, традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
Цьогорічний Радіодиктант — це перш за все українська акція єднання, де б ми не були. Сьогодні це особливо важливо, адже ми бачимо, що війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності.
Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав.
Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні.
Адміністрація, професорсько-викладацький склад, співробітники та здобувачі вищої освіти ВП НУБіП України “Бережанський агротехнічний інститут” теж приєднались до цього заходу і вкотре продемонстрували єдність з усіма.
Авторка цьогорічного тексту «Твій дім» – українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу Ірина Цілик, читала диктант народна артистка, Герой України Ада Роговцева.
Отож, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання! Вчимо українську та шануймо її!