Цьогоріч замість традиційного зовнішнього незалежного оцінювання випускники складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ), який буде проводитись у комп’ютерному форматі.
Національний мультипредметний тест є обов'язковою складовою при вступі на ОС «Бакалавр» на основі атестатів про повну загальну середню освіту та дипломів молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра та молодшого бакалавра.
На сайті Українського центру оцінювання якості освіти https://testportal.gov.ua/ опубліковано порядок проведення НМТ. Учасники, які зареєструвались для участі у НМТ до 19 квітня 2022 року повинні отримати SMS-повідомлення з логіном і паролем доступу до своєї інформаційної сторінки https://zno.testportal.com.ua/info/login.
З 20 травня до 7 червня 2022 року необхідно обов’язково підтвердити свою участь в Національному мультипредметному тесті. Для цього потрібно заповнити спеціальну форму, розміщену на інформаційній сторінці у вкладці «Підтвердження участі в НМТ»:
- вибрати із запропонованого переліку спочатку країну чи регіон України, потім населений пункт, у якому або поблизу якого учасник планує перебувати в період основної сесії тестування;
- зазначити свої прізвище та ім’я;
- обчислити і правильно ввести результат у відповідну комірку, а тоді натиснути на кнопку «Взяти участь у НМТ».
З 21 червня по 7 липня 2022 року потрібно другий раз підтвердити свою участь, а також уточнити своє місце перебування під час проведення мультипредметного тесту. На цьому етапі учасник може змінити місце проходження НМТ.
До 12 липня учасники отримають запрошення для участі в НМТ, в якому буде вказано дату місце і час проведення тестування. З 18 липня до 10 серпня 2022 року пройде основна сесія НМТ.
Для бажаючих складати НМТ, які не встигли зареєструватись до 19 квітня, буде можливість це зробити в період з 10 по 20 червня 2022 року і прийняти участь у додатковій сесії, яка буде проходити з 16 по 20 серпня 2022 року. Також в додатковій сесії можуть прийняти участь бажаючі, які зареєструвались, але з тих чи інших причин не змогли взяти участь в основній сесії. Для участі в додатковій сесії, так само як і в основній, буде потрібно двічі підтвердити свою участь і вказати населений пункт найбільш наближений до місця перебування.
Крім того з 12 по 16 вересня 2022 року буде організована спеціальна сесія, у якій можна прийняти участь у разі пропуску попередньої сесії тестування.
Національний мультипредметний тест міститиме три блоки завдань: з української мови, математики, історії України. Загальна кількість завдань НМТ – 60.
На виконання тесту відведено 120 хвилин.
НМТ з української мови буде складатись з 20 завдань:
- 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
- 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
За виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.
В блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:
- 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
- 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
- 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
За виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від 0 до 30 балів.
Блок НМТ з історії України буде містити 20 завдань:
- 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
- 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
За виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасник буде знати після виконання всіх блоків НМТ. Результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів.
Для того щоб скласти НМТ і отримати можливість вступати у заклади вищої освіти потрібно дати відповідь хоча б на одне запитання з кожного блоку.
Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти в спеціальному онлайн-середовищі розробив демонстраційний варіант Національного мультипредметного тесту. Пройти пробне тестування можна за посиланням: http://lv.testportal.gov.ua:82/demotestNMT/.
Слід зазначити, що інтерфейс запропонованої версії відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.
За додатковою інформацією щодо реєстрації на Національний мультипредметний тест та вступу на навчання у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» звертайтеся до Приймальної комісії за телефонами: (03548) 2-11-59, 2-24-08, 0964194904, 0678118969 (Viber, Telegram); е-mail:
Микола ПОТАПЕНКО
відповідальний секретар приймальної комісії