24 березня 2025 року під головуванням директора інституту Мирона Жибака відбулося засідання вченої ради.
Розпочали засідання з хвилини мовчання для вшанування пам'яті директора нашого освітнього закладу у 1992 – 2017 рр. Павліського Василя Михайловича.
Перш, ніж перейти до розгляду основних питань порядку денного, директор інституту вручив диплом першого ступеня за перемогу у ІІІ етапі ХV Міжнародного мовно літературного конкурсу студентської молоді ім. Тараса Шевченка студентці агроінженерного факультету, групи СП-11Б Тетяні Горішній.
В своїй доповіді Мирон Миколайович відмітив, що попри виклики воєнного стану, інститут функціонує і активно працює. Особливу увагу він звернув на реформи, які плануються у вищій освіті, зокрема це законопроекти МОН України, які стосуються реформування та модернізації мережі вищої, фахової-передвищої і професійно-технічної освіти, запровадження проходження базової військової підготовки у 2025-2026 н.р. тощо.
Березень місяць був надзвичайно продуктивним. В міжнародній діяльності, домовлено про співпрацю з представниками Данської аграрної компанії «Woodhoff», завідувач кафедри лісового і садово-паркового господарства Василь Кузьович та проф. Дмитро Бідолах з доповідями взяли участь у конференції "Nowe życie historycznych parków Wiśniowiec i Tarnobrzeg", яка реалізується в рамках програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027, проведені лекції для іноземних студентів та студентів з інших навчальних закладів проф. Дмитром Бідолахом та проф. Світланою Судомир. Проведено ряд науково-практичних семінарів та круглих столів, обговорення освітніх програм за участі стейкхолдерів, розширені засідання студентських наукових гуртків. Профорієнтаційною роботою охоплено ліцеї, училища та коледжі Тернопільської та сусідніх областей. Проведені зустрічі з роботодавцями, різноманітні заходи в рамках тижня кафедри енергетики і автоматики, тематичні заняття з національно-патріотичного виховання та багато іншого.
Насамкінець, очільник закладу закликав об’єднуватись, якісно виконувати свої функції та повністю віддаватись своїй роботі.
Наукову доповідь за ініціативною науковою тематикою кафедри лісового і садово-паркового господарства «Сучасні підходи до визначення екосистемних функцій зелених насаджень» представив проф. Дмитро Бідолах. Екосистемні послуги - це прямі й непрямі вигоди, які екосистеми надають людям. У цьому дослідженні з використанням інструменту i-Tree розглядалися не лише зелена інфраструктура міста, але а й економічні показники та економія, яка сприятиме зменшенню забруднення повітря, накопиченню та поглинанню вуглецю, управлінню та зменшенню поверхневого стоку. Результати досліджень неодноразово доповідались на міжнародних науково-практичних конференціях та опубліковані у фахових виданнях, які індексуються у міжнародних наукометричних базах.
Завідувач кафедри лісового і садово-паркового господарства Василь Кузьович доповнив доповідача і представив перспективи подальших досліджень та проєктно-грантової діяльності кафедри. До дискусії долучились також інші члени вченої ради.
З питанням «Про навчально-виробничу діяльність та стан практичної і курсової підготовки» виступив завідувач підрозділу навчально-виробничої діяльності та професійно-технічної освіти Іван Логуш. Він зазначив, що підрозділ забезпечує практичну підготовку, курсову підготовку студентів і населення за ліцензованими в інституті робітничими професіями, забезпечує організацію та проведення госпрозрахункової діяльності. Так як, основою формування високо-кваліфікованого фахівця є його практична та професійна підготовка, то якісне оволодіння практичними навичками буде сприяти швидкому працевлаштуванню та адаптації випускників інституту на виробництві.
Вчена рада розглянула правила прийому на навчання до ВП НУБіП України “Бережанський агротехнічний інститут на 2025 рік, які представив відповідальний секретар приймальної комісії Олег Кирик. Він ознайомив присутніх з ключовими положеннями правил прийому, що визначають основні дати, принципи та процедури, якими буде керуватися інститут під час організації прийому цьогорічних вступників.
Також вчена рада затвердила загальноінститутський список навчальних дисциплін вільного вибору за уподобаннями здобувачів вищої освіти на 2025-2026 н.р. і розглянула ряд інших важливих питань життєдіяльності інституту.