Неформальна освіта є важливим інструментом здобуття актуальних знань і навичок, сприяє професійному розвитку, формує соціальну відповідальність, розвиває креативність, а також здатність до самоосвіти та самореалізації.
У межах удосконалення компетентностей із дисципліни «Гроші та кредит» здобувачі вищої освіти освітньо-професійних програм «Економіка підприємства» та «Облік і аудит» першого (бакалаврського) рівня Іван ГАЛАНДЖІЙ, Ольга БАБІЙ, Олеся КУЗИК, Олена КОГУТ успішно пройшли освітній серіал «Кредитна історія: що це і чому вона важлива?».
Серіал створено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України для платформи «Дія. Освіта» за підтримки програми IFC «Фінансова інклюзія задля економічного зростання» у партнерстві з Фондом ефективного врядування Великобританії (GGF), Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO) та Українським бюро кредитних історій.
Під час навчання студенти поглибили знання щодо функціонування системи кредитної інформації, зокрема дізналися:
- як приймається рішення про надання кредиту;
- чим займаються кредитні бюро та до яких даних вони мають доступ;
- де зберігається кредитна історія;
- як фінансові установи оцінюють кредитоспроможність;
- як захистити персональні дані та виявити шахрайство у кредитній історії;
- як діяти у випадку, якщо на їхнє ім’я оформлено кредит шахраями.
Крім того, фінансова експертка розкрила сутність кредитної історії та її вплив на кредитний рейтинг, а також надала практичні рекомендації щодо підтримання їх на належному рівні.
Неформальна освіта, зокрема через освітні серіали, відкриває нові можливості для професійного зростання. Вона допомагає майбутнім економістам і бухгалтерам не лише опановувати професійні (hard) навички, а й розвивати гнучкі (soft) компетентності.




Світлана ГЕРЧАНІВСЬКА,
доцентка кафедри економіки і менеджменту