Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
 вул. Академічна, 20, м.Бережани, Тернопільська обл., 47501 Україна  
Україна тримає стрій!!!
A
A
A

Азбука пошуку роботи

Помилки молодих фахівців на співбесіді

 Навчальний рік закінчується, і хтось вже в червні-липні почне шукати першу роботу в своєму житті. Для випускників, які через кілька місяців будуватимуть свою кар’єру, пропонуємо профілактику помилок, які можуть перешкодити хорошому старту.

Сарказм

 Гострі жарти, емоційні вигуки, фірмові прищури і поблажливе ставлення до інших залиште вдома. На початку кар’єри особливо доречна скромність, вихованість і доброзичливий тон у спілкуванні. Посміхайтеся, будьте приємним співрозмовником.

Епатаж

 На співбесіду приходять в одязі ділового стилю, татуювання та ознаки молодіжних субкультур не виставляють напоказ, пірсинг в губі теж недоречний. Зрозуміло, все це – ознаки вашої індивідуальності, але є корпоративна культура і дрес-код.

Непідготовленість

 Ви повинні бути в курсі новинок у галузі, в якій хочете знайти роботу, і розуміти, в яку компанію йдете на співбесіду. Якщо не вистачає практичних навичок, почитайте статті практиків в інтернеті. Також зайдіть на сайт компанії перед зустріччю з роботодавцем.

Торг про зарплату

 Чим пізніше це питання виникне під час співбесіди, тим краще. Не “вистрілюйте” питанням про зарплату на перших стадіях зустрічі. Якщо з вами спілкуються довго, ґрунтовно, запрошують на наступні етапи співбесіди – це ознаки, що вами зацікавилися. Поки таких ознак немає, питання про гроші краще не ініціювати.

Профілі в соціальних мережах

 8 з 10-ти роботодавців, якщо ви хочете працювати в сучасних, прогресивних компаніях, заглянуть у ваші профілі в соцмережах. Подбайте, щоб роботодавці не побачили там щось, що їх відштовхне: ваші фото ню, нецензурну лексику та інший компромат.

Без конкретної цілі

 Коли у молодого фахівця є мета пошуку роботи, – це добре. Але часто шукачі, вказуючи мету в першому рядку резюме, використовують кліше, пишуть ні про що, вказують занадто амбітну мету, яка не відповідає рівню кваліфікації чи досвіду.

Неохайність

 На співбесіду потрібно прийти охайно одягнутими, зі стрижкою чи зачіскою, акуратним виглядом, юнакам – з поголеним підборіддям (якщо носите бороду – вона має мати доглянутий вигляд).

«У-упс!» під час відеоінтерв’ю

 Рекрутер, який наймає фахівців в Google, розповідає, що одного разу на співбесіді по скайпу шукач несподівано підхопився і почав ловити кота, який намагався вибратися з будинку через кватирку. Скайп-інтерв’ю створює ілюзію неформальності, але це лише ілюзія. Прослідкуйте, щоб роботодавець не споглядав під час бесіди білизну на спинці вашого стільця або тарілки із залишками їжі на журнальному столику.

Велике резюме

 Квінтесенція помилок, яких припускаються молоді фахівці, – це резюме на три сторінки за відсутності досвіду. Деякі випускники так намагаються надати резюме вагу, що подають туди багато непотрібної інформації. Рекрутер розуміє, що у випускника не може бути значного послужного списку; йому важливо зрозуміти, чому цей шукач підходить на цю посаду. Так що краще менше відомостей, але конкретніше. Пам’ятайте, що рекрутер витратить на знайомство з вашим резюме 6 секунд, і ще 30, якщо воно його зацікавить.

Карта повітряних тривог України

БАТІ
 
 

Взаємодія із світлиною


 
 

Пропозиція до зміни підпису світлини
Вашy пропозицію відправлено на розгляд адміністратору сайту!

 

БАТІ