При вивченні навчальних дисциплін «Грунтознавство з основами геології», «Землеробство», «Рослинництво» проходить ряд виїзних занять, одне з яких пройшло 29 жовтня на базі Контінентал Фармерз Груп. Здобувачів освіти спеціальності 201 «Агрономія» ознайомили з процесом виділення ґрунтового моноліту, методами його аналізу і оцінки якості ґрунту, навчили ідентифікувати основні шари ґрунту, визначати структуру, колір та інші морфологічні ознаки, які характеризують його склад та родючість.
Компанія Контінентал Фармерз Груп активно використовує моноліти ґрунту як один з методів для оцінки стану ґрунтів на своїх полях. Моноліти ґрунту допомагають агрономам компанії детально вивчати ґрунтовий профіль, аналізувати природну структуру, щільність, а також характеристики кожного шару, що дає змогу оптимізувати агротехнології та підбирати точні рекомендації для обробітку землі.
Мета використання монолітів ґрунту полягає у вивченні родючості ґрунтів, аналізі різних горизонтів (шарів) ґрунту, допомагає визначити вміст органічних і мінеральних речовин, необхідних для оптимального росту сільськогосподарських культур, моніторингу змін у ґрунті. За допомогою монолітів проводиться довготривале спостереження за змінами в структурі ґрунту, вологості та інших властивостях, що дозволяє оцінити вплив застосованих агротехнічних заходів дослідження ґрунтових типів на нових ділянках.
Виділення моноліту проводиться на спеціально підготовлених ґрунтових розрізах, а сам зразок виділяється з горизонтів, що відображають основні характеристики ґрунтового профілю. Після чого в лабораторії або на місцевості агрономи проводять детальний аналіз. Зокрема, визначають текстуру, структуру, колір, вологоємність, pH та інші фізико-хімічні властивості.
Моноліти ґрунту є цінними об’єктами для навчальних цілей, бо наочно демонструють різницю між ґрунтовими типами та їхніми шарами, дозволяючи проводити різноманітні лабораторні дослідження.
Висловлюємо щиру подяку ЗСУ за можливість навчатися, розвиватися та будувати майбутнє у мирному просторі, а також Контінентал Фармерз Груп, зокрема головному агроному блоку Вадиму Шпітуну за можливість ознайомитися з передовими підходами до агрономії на практиці.
Ця можливість стала для нас надзвичайно важливою та корисною в навчанні, дозволивши краще зрозуміти, як теорія працює на практиці. Дякуємо за відкритість, підтримку та вагомий внесок у розвиток молодих спеціалістів аграрної галузі.