завідувач кафедри Павлів Олег Володимирович кандидат ветеринарних наук, доцент E-mail:
|
Загальна інформація
Кафедра екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування функціонує у складі факультету «Економіки і природокористування» Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанського агротехнічного інституту».
Історія кафедри
У вересні 2003 року було створено кафедру «Екологія», завідувачем кафедри призначено к.б.н. Яковенка М. Я. У січні 2006 року створено кафедру «Екологія і садово-паркове господарство», яка складалась із 3-х секцій: БЖД, Екологія і Садово-паркове господарство. 1.01.2007 р. кафедра реорганізувалась у три окремі кафедри, зокрема і кафедра «Екологія і охорона навколишнього середовища». У квітні 2008 року завідувачем кафедри призначено к.вет.н. Павліва О. В. У червні 2012 року перезатвердили назву кафедри «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».
Кафедра «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» є випусковою з підготовки фахівців за освітнім ступенем: «бакалавр» за спеціальністю 101 «Екологія».
Науково-педагогічні працівники кафедри
На кафедрі працює 4 науково-педагогічних працівників, з них: 2 кандидати наук, доценти, 2 старших викладачі.
Штатні працівники: к. вет. н., доцент Павлів О. В., к. пед. н., доцент Гловин Н. М., ст. викладач Адамів С. С., ст. викладач Мартиненко Ж.О.
Навчальна діяльність
На кафедрі реалізовується новий комплексний навчальний план, спрямований на посилення класичної екологічної складової змісту освіти, надання випускникам знань про особливості впливу факторів довкілля як на людину, так і на інші живі організми та їх угруповання.
Всі навчальні дисципліни, що викладаються НПП кафедри екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування, забезпечені навчальними підручниками та посібниками, конспектами лекцій, слайд-курсами, методичними розробками для проведення лабораторних, практичних занять, а також для самостійної роботи студентів.
Основним та найважливішим пріоритетом роботи кафедри є співпраця в навчальній, науковій і методичній роботах із кафедрами екологічного напрямку НУБіПУ , Камянець-Подільського Національного Університету та інших вищих навчальних закладів України та університету м. Жешов, м. Слупськ у Польщі.
Кафедра сприяє працевлаштуванню випускників та їх подальшому професійному зростанню. Випускники кафедри навчаються в магістратурі ВП НУБіП України, провідних вузах та наукових установах України.
У регіоні, де розташований інститут, підготовка фахівців з екології та охорони навколишнього середовища є актуальною, оскільки потреба у кадрах, які поєднують знання екології, біології, хімії з навичками експлуатації хімічних виробництв, існує і сьогодні. Саме тому при формуванні контингенту студентів-екологів велика увага приділяється якісному відбору учнівської молоді, схильної до вивчення екології, біології та хімії, бажаючих самостійно удосконалювати свої знання в цих напрямах.
Навчальні дисципліни
Агрохімія, Безпека праці і життєдіяльності, Біологія, Біотехнології в агросфері, Вступ до фаху, Гідрологія, Екологічна безпека, Екологічна біоіндикація, Екологічна експертиза, Екологічна токсикологія, Екологічне землеробство, Екологічний захист агроекосистем, Екологія біологічних систем, Екологія міських систем, Загальна екологія та неоекологія, Збалансоване природокористування, Ландшафтна екологія, Моніторинг навколишнього середовища, Нормування антропогенного навантаження на навколишнє середовище, Охорона навколишнього середовища, Радіобіологія та радіоекологія, Техноекологія, Топографія з основами картографії, Хімія (аналітична, фізична і колоїдна), Хімія (неорганічна, біонеорганічна, органічна і біоорганічна), Хімія з основами біогеохімії.
Освітній ступінь «Магістр»
Робочі програми ОС Магістр
Наукові дослідження
Тематикою наукового дослідження кафедри є «Агроекологічний моніторинг та моделювання стану агроекосистем, що підлягають біоорганічному та традиційному способу ведення господарства». Номер державної реєстрації 0115U003388. Мета дослідження: визначення агроекологічного стану агроландшафтів, що знаходяться у межах зон впливу техногенних об’єктів, а також проведення аналізу стану територій, що підлягають методам органічного землеробства за комплексом показників, що характеризують територіальне поширення та інтенсивність прояву ґрунтових деградаційних процесів, ступінь порушення екологічної рівноваги в балансі гумусу й основних поживних елементів та еколого–агрохімічного стану земель інтенсивного сільськогосподарського використання.
Колектив кафедри докладає основні зусилля до подальшого вдосконалення навчального процесу, написання монографій, підручників, навчальних посібників, довідкових видань, програм з дисциплін кафедри та методичних публікацій. Також розробка і впровадження нових форм, методів і технологій навчання, вивчення і впровадження інформаційних технологій організацій навчального процесу. Належна увага приділяється підвищенню рівня кадрового потенціалу викладацького складу.