Л.Українка
Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем живе в душі нашого народу Леся Українка, день народження якої ми відзначали 25 лютого.
Творчість поетеси давно вийшла з українських берегів. ЇЇ лірика, поеми, п’єси, перекладені на десятки мов народів світу, мовби заново розквітають, слово Лесі Українки йде до наших друзів на всі континенти.
Кожному з нас нібито добре відоме ім’я поетеси, якій судилося стати в один ряд зі світочами українського народу Тарасом Шевченком та Іваном Франком. От лише чим більше знайомишся з біографією і творчістю Лесі, тим краще розумієш, як мало про неї відомо.
Леся була щедро обдарована від природи. Крім виняткових здібностей поетичних та всіма знаного в ній таланту до вивчення мов, почувала вона вільно себе і в стихії музики. Крім того, роками і з любов’ю збирала українські народні пісні, виявивши смак і сумлінність етнографа…
Більше про творчість та життя Лесі Українки можна дізнатися, відвідавши книжкову виставку: «Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає», яка експонується в читальному залі бібліотеки інституту. Матеріали подані в трьох розділах: «Співачка досвітніх вогнів», «Славна дочка Прометея», «Л. Українка - борець за вільну Україну», а також підготовлено огляд літератури: «Хотіла б я піснею стати».
Бібліотекар читального залу Купа Г.П.