Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

1В цей день хочемо привітати
 
Адаміва Степана Станіславовича
 
учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ст. викладача  кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування.
Від усієї душі бажаємо Вам і вашій родині добра і щастя, миру
і достатку, міцного здоров’я
і довгих років життя!

26 квітня 1986 року у місті Чорнобиль на місцевій атомній електростанції  з технологічних причин стався потужний вибух. Тисячі тонн радіоактивних речовин піднялись у повітря, просочились під землю.

   У 30-кілометрову зону навколо ЧАЕС стали прибувати фахівці, які відправлялися для проведення робіт на аварійному блоці і навколо нього, а також військові частини, як регулярні, так і складені з терміново зібраних резервістів.

   Тепер ми  називаємо їх ліквідаторами, «чорнобильцями», просто героями (слід зазначити, що певна частина, досить велика, військових-призовників не змогла отримати цей статус через «втрату» документів про місце служби). Ліквідатори працювали в небезпечній зоні позмінно: ті, хто набрав максимально допустиму дозу радіації, виїжджали, а на їх місце приїжджали інші.

  Основна частина робіт була виконана в 1986—87 роках, в них взяли участь приблизно 240 000 чоловік. Загальна кількість ліквідаторів за всі роки приблизно 600 000 чоловік.

   Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям.

Бібліотека інституту

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme