26 травня 2021 року студенти факультету енергетики та електротехніки разом із к.т.н., ст. викладачем Миколою Потапенком та ст. викладачкою Ольгою Шумінською відвідали у музеї книги літературну мандрівку на тему: «Василь Стефаник: універсальні аспекти людського життя. Співпраця Василя Стефаника з Андрієм Чайковським та Богданом Лепким», присвячену 150-річчю з Дня народження видатного українського письменника, неперевершеного майстра соціально-психологічної прози, новатора модерністської техніки письма, новеліста, тонкого спостерігача людської душі, гуманіста і просвітителя Василя Семеновича Стефаника.
Захід розпочався цікавою доповіддю директорки музею Лілі Зінчук про цікаві факти життя В. Стефаника та про співпрацю з відомими письменниками-бережанцями.
З творчістю Василя Стефаника ознайомила старша викладачка кафедри гуманітарних дисциплін Ольга Шумінська, яка розповіла: «Василь Стефаник написав не так уже й багато – його художні твори вміщаються в одному томику. І все ж ім’я письменника стоїть поряд з іменами найвидатніших новелістів світу. Стефаникові новели вражають своєю виключною правдивістю, справжньою оригінальністю і художньою досконалістю. Вже спочатку, як тільки з’явилися перші реалістичні новели письменника, вони захопили і схвилювали читачів. Раділа Леся Українка, що молодий новеліст дуже швидко «став знаменитістю на своїй Батьківщині». Іван Франко в 1901 р. відзначав, що з’явився, може чи не найбільший після Шевченка письменник, «яким уже нині можемо повеличатися перед світом», що «його новели – як найкращі народні пісні…»
Творчість В. Стефаника – не просто майстерне зображення автентичного галицького сільського побуту, політичних обставин того часу, це заглиблення в універсальні аспекти людського життя. Його творчість та манера письма мали великий вплив на розвиток української новелістики.
Ольга ШУМІНСЬКА