Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!

АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ В ОСВІТНЬО-НАУКОВОМУ ПРОСТОРІ

1     Сучасний етап реформування системи вищої освіти в Україні актуалізував питання якості результатів науково-методичної роботи викладачів та підготовки майбутніх фахівців. Однією із проблемних сфер виявилось питання дотримання академічної доброчесності усіма сторонами освітнього процесу.

     10 березня 2020 року для науково-педагогічних працівників інституту проведено методичний семінар «Академічна доброчесність в освітньо-науковому просторі». 

      Мета заходу - популяризація культури доброчесності серед усіх учасників освітнього процесу.

IMG 5910 1IMG 2264 1     З вітальним словом до учасників семінару звернувся Мирон ЖИБАК, директор інституту, який наголосив на важливості теми семінару і підкреслив, що проблема академічної доброчесності особливо гостро постала в останні десятиліття.

IMG 5892 1     Програма заходу передбачала презентацію наступних доповідей:

    1. Академічна доброчесність як складова системи забезпечення якості освітньої діяльності, доповідачка Степанія БІЛИК, заступниця директора;
     2. Нормативно-правове забезпечення академічної доброчесності, доповідачка Галина ХРИСТЕНКО, завідувачка навчального відділу;
     3. Технологічні аспекти роботи антиплагіатної програми «Unicheck», доповідач Богдан РОМАН, відповідальний в інституті за перевірку документів на ознаки плагіату.
IMG 5921 1

      Доповідачі розповіли про понятійний апарат академічної доброчесності та її складові, морально-етичні цінності учасників освітнього процесу у здійсненні комунікацій, види плагіату, шляхи його виявлення та відповідальність. 

         Присутні ознайомилися із законодавчою базою, що регулює поняття академічної доброчесності, з документами, спрямованими на формування й підтримку академічного середовища в інституті.

IMG 9976 1        Особливу увагу під час методичного семінару було приділено окремим аспектам порушення авторського права у вигляді плагіату в науковій та освітній сферах.

       Учасники семінару мали нагоду глибше ознайомитися із принципами роботи та можливостями програми «Unicheck» при перевірці документів на ознаки плагіату.

      Висвітлені у доповідях проблемні аспекти захисту авторського права спонукали до жвавої дискусії серед присутніх.

IMG 5920 1       Загалом семінар був інформативним та корисним. Учасники семінару отримали практичні рекомендації і відповіді на питання, що стосуються академічної доброчесності загалом і окремих її аспектів зокрема.

Галина Христенко,
завідувачка навчального відділу
 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme