7 квітня християни відзначають одне з найважливіших в році двунадесяте свято Благовіщення Пресвятої Богородиці.
Біблійна історія свідчить, що в цей день з неба явився Діві Марії архангел Гавриїл і приніс «благу звістку» (звідси і пішла назва свята). Небесний житель розповів про те, що Марія незабаром стане матір'ю Спасителя світу Ісуса Христа.
"Радуйся, благодатна! Господь з тобою! Благословенна ти між жонами". В руках у нього була біла лілія, яка згодом і стала символом чистоти і непорочності. Тому її зображують на іконах, присвячених Благовіщенню. Церква вважає його початком усіх свят, так як саме в цей день був покладено початок християнської ери. Згідно древнім церковним традиціям, на Благовіщення у всіх церквах проводять особливу святкову службу, послаблюється піст.
На Благовіщення прийнято випускати з кліток голубів або інших птахів, які символізують свободу кожного Божественного створіння.
З давніх-давен Благовіщення вважають жіночим святом. Тому кожна жінка повинна обов'язково йти в храм і просити у Богородиці благословення, вдалого заміжжя і щасливої долі. У давнину на Благовіщення жінки збирали різні трави і рослини, які мали лікарські та цілющі властивості. Крім того, заміжні дівчата виконували особливий ритуал, щоб залучити в свій будинок і родину щастя, достаток і гармонію: в день Благовіщення потрібно назвати свого чоловіка «милим» сорок разів. Тоді весь наступний рік в будинку буде панувати любов і щастя.
Раніше в народі вважали Благовіщення святом весни. Саме в цей день починався новий сільськогосподарський сезон – люди освячували зерно, а священики благословляли землю.
За давнім повір'ям, на Благовіщення, як і на безліч інших християнських свят, не варто займатися робочими справами. Існує навіть спеціальна приказка: «Птах гнізда не в'є, дівчина коси не заплітає».
На Благовіщення не можна перебувати в сумному, похмурому настрої, а також лаятися і бажати комусь зла. Вважається, що вся негативна енергетика повертається назад подвійною силою.
З прекрасним святом Благовіщення Пресвятої Богородиці вітаємо усіх працівників, віруючих християн! Нехай у цей святий день кожному будинку сонце дарує промені доброти, затишку, ніжності, щирості і безкорисливої любові, проганяючи всі печалі, знегоди і прикрості! Нехай ваша віра в кращий завтрашній день буде непохитна!
Народні прикмети на Благовіщення в Україні
1. Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень.
2. Якщо на Благовіщення дуже тепло, то на Великдень буде холодно.
3. Якщо на Благовіщення сонце сходить на чистім небі, то весна рання, якщо в полудень — середня, якщо ясно ввечері — пізня.
4. Якщо на небі не вдалося порахувати жодної ластівки, значить, весна буде холодна і ще не скоро почне теплішати.
5. Якщо на Благовіщення буде гарна погода — буде гарний врожай.
6. Якщо на Благовіщення летить сніг — літо неврожайне.
7. Гроза в день і вечір Благовіщення свідчить, що в цьому році буде дуже багато горіхів.
8. А ось якщо буде падатиме невеликий дощ, то восени буде дуже багатий урожай грибів.