ТАКЕ БАЖАННЯ ВИСЛОВИВ ТИМЧАСОВИЙ ВИКОНУВАЧ ОБОВ'ЯЗКІВ ДИРЕКТОРА БЕРЕЖАНСЬКОГО АГРОТЕХНІЧНОГО ІНСТИТУТУ, КАНДИДАТ ТЕХНІЧНИХ НАУК, ДОКТОР ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК, ПРОФЕСОР РОМАН ГОРБАТЮК.
Поки студентські аудиторії заповнять юнаки та дівчата, є чимало часу. Однак і сьогоднів коридорах Бережанського агротехнічного інституту гамірно. Адже розпочалася вступна кампанія, а це, як мовиться, жнива — і для членів приймальної комісії, і для абітурієнтів. Останні жителі не лише Тернопілля, а й усіх областей Західної України, та й навіть Центральної та Східної, зокрема Хмельниччини, Житомирщини, Дніпропетровщини.
Однією з особливостей Бережанського агротехнічного інституту є поєднання навчання та виробництва. Відомо, що випускники затребувані на ринку праці, бо отримують не тільки спеціальність, а й опановують дві три робітничі професії. Всього ж БАТІ пропонує 14 робітничих професій. Це водій, електромонтажник, електромонтер, електрогазозварник, коваль ручного кування, продавець, секретар керівника, лаборант хімічного аналізу, квітникар, бджоляр та інші
Тут же, де працює приймальна комісія, я познайомилась і з новим очільником Бережанського агротехнічного інституту Романом Горбатюком. І, зізнаюся, він справив враження привітної, комунікабельної людини.
Наше знайомство і розмова продовжились у кабінеті директора.
— Ви, Романе Михайловичу, серед чужих почуваєтеся своїм?
— Помиляєтеся, пані, я в цьому колективі вже не чужий. За неповні два місяці встиг познайомитися з багатьма, якщо не всіма, працівниками та студентами. З останніми в мене складаються особливо теплі стосунки, які тривають здавна, Здається, що й сам почуваюся в їхньому середовищі комфортно. Всі роки, відколи я закінчив школу, навчався в Тернопільському педагогічному інституті, а пішовши на викладацьку роботу, і далі вчився, писав дисертації, захищався... Але проблеми молодих мені знайомі. Не залишуся байдужим до них і в цьому закладі, яким мені доручили керувати. Дійти до кожного, дізнатись, які має проблеми, де і як він живе, — зауважив мій співрозмовник. І продовжив: — Тому й одним із першорядних завдань вважаю покращення стану гуртожитку і побутових умов викладачів. Принагідно зазначу, що викладацький колектив мені сподобався і, гадаю, ми разом зможемо справитися і з головним завданням: навчати студентів, допомагати їм ставати кваліфікованими спеціалістами, високоосвіченими людьми, які б мали визнання не лише в Україні, а й за її межами. До речі, я не відкрию вам секрету, що бережанські студенти проходять стажування та навчання за кордоном. Ми й надалі будемо підтримувати ці зв’язки, як і все добре, корисне— вдосконалюватимемо, зміцнюватимемо, а нове впроваджуватимемо в життя. І вже є деякі результати, зокрема, відновлено спортивний майданчик, облаштовано полігон. Плануємо створити відділ доінститутської підготовки... Одне слово, будемо спрямовувати свої зусилля на те, аби Бережанський агротехнічний інститут став справжньою візитівкою міста. А для цього, як я переконався за хоч і короткий час перебування в містечку над Золотою Липою, є всі можливості. Вірю, що матиму в цих намаганнях спільників серед своїх колег, сподіваюсь на порозуміння і підтримку з керівниками району та міста, перша зустріч із якими вже відбулась.
— З Богом, Романе Михайловичу! — вношу і я свою лепту цим побажанням.
Ярослава ШТОКАЛО-ПАРХОМЧУК.
На фото: т.в.о. директора Роман ГОРБАТЮК та декан економічного факультету Любов ЯРЕМА; відповідальний секретар приймальної комісії. Анатолій МАРИСЮК та. його заступник Ольга ШУМІНСЬКА.
За матеріалами газети «Вільне життя» №58(15898) від 26 липня 2017 року.