Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!

ЧИТАННЯ ПАМ’ЯТІ В’ЯЧЕСЛАВА ЛИПИНСЬКОГО

«Ніхто нам не збудує держави,
коли ми самі її собі не збудуємо,
і ніхто з нас не зробить нації,
коли ми самі нацією не схочемо бути»
В.Липинський

5 квітня 2017 року проведено круглий стіл, приурочений до 135-ї річниці від дня народження В. Липинського. Діяльність великого патріота, історика, філософа, політолога не залишають байдужими викладачів, науковців, краєзнавців та представників аграрної сфери Тернопільщини.

 

Надбання В. Липинського в сучасному етапі набувають особливого значення з огляду на проблеми цивілізаційного вибору України. Сучасне українське суспільство підтверджує той факт, що без національної ідеї, ідеології й стратегії розвитку суспільства не можливо будувати майбутнього.

Із привітальним словом виступили:

–       генеральний директор ПАП «Агропродсервіс», голова Тернопільської Аграрної партії України – Чайківський І.А.;

–       директор ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж», к.філол.н., доц. Пилипишин С.І.

–       заступник директора з навчальної та навчально-методичної роботи ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», к.т.н.Русиняк М.О.

У діяльності круглого столу взяли участь викладачі циклової комісії «Гуманітарних дисциплін» Линник Г.В., Лещук В.І., завідувач кафедри «Гуманітарних дисциплін» к.і.н., доц. Луговий Б.В., завідувач науково-дослідного та культурно-освітнього відділу ДІАЗ Парацій В.М., директор музею Книги Зінчук Л.В.

Виступаючі охарактеризували основні ідеї В. Липинського, які ґрунтувалися на домінуючій ролі держави в національному і соціаль­ному розвиткові; територіальному патріотизму, пріоритетності приватної власності, провідної ролі аристократії у державотворчому про­цесі, вирішальної ролі моральних і релігійних чинників у суспільстві.

Після доповідачів проведено обговорення, у який активно взяли участь присутні студенти та викладачі. Кожен учасник не тільки сам наблизився на крок до діяльності, життя та творчості В’ячеслава Липинського, але й здобув нові знання про видатного мислителя початку ХХ ст.

Підготував к.і.н., доц. Луговий Б.В.  

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme