ПРОЄКТ РІШЕННЯ
конференції трудового колективу ВП НУБіП України “Бережанський агротехнічний інститут” від 14.12.2023 р. щодо звіту директора про діяльність інституту за 2023 р. та перспективи розвитку закладу вищої освіти на 2024 рік д.е.н., проф. Жибака Мирона Миколайовича
Заслухавши та обговоривши звіт директора ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», д.е.н., проф. Жибака М.М., конференція трудового колективу відзначає, що інститут динамічно розвивається, реалізуючи стратегічну мету і завдання, відповідно до Закону України «Про вищу освіту», «Про освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», Указів Президента України та Постанов Кабміну з освітніх питань, «Положення про організацію освітнього процесу в НУБіП України та інституту і Програми розвитку «Голосіївська ініціатива – 2025».
У 2023 році освітній процес, наукову, виховну, навчально-виробничу діяльність забезпечували 3 факультети, 10 кафедр, 3 відділи, структурний підрозділ з навчально-виробничої діяльності та професійно-технічної освіти. Загалом нині в Інституті працюють 72 штатних науково-педагогічних працівників, у тому числі 5 докторів наук, професорів та 48 кандидатів наук, доцентів, що становить 78% від загальної чисельності науково-педагогічного персоналу.
Станом на 14 грудня 2023 р. в інституті навчається 2345 здобувачів вищої освіти за 11 спеціальностями ОС «Бакалавр» та 3 спеціальностями ОС «Магістр», що на 676 здобувачів більше порівняно із 2022 роком. З них за денною формою навчання – 2029 здобувачів, що на 644 здобувачі більше у порівнянні з 2022 роком, заочною – 316, що на 32 здобувачі більше у порівнянні з 2022 роком. Із загальної кількості здобувачів денної та заочної форм здобуття вищої освіти бакалаврів – 1864 особи (79%), магістрів – 481 особа (21%). За умов контракту інститут здійснює підготовку 1580 здобувачів, що складає 67%.
У 2023 році до Інституту вступило – 1016; на денну форму здобуття вищої освіти зараховано 940 осіб, що у порівнянні з 2022 роком більше на 26 осіб. На заочну форму здобуття вищої освіти зараховано 76 осіб, що у порівнянні з 2022 роком менше на 28 осіб.
На ОС “Магістр” зараховано 249 осіб, що у порівнянні з 2022 роком більше на 5 осіб, у т.ч. 239 осіб за денною формою здобуття вищої освіти.
Прийом студентів за державним замовленням у 2023 році склав 280 осіб, або 28% від загальної кількості вступників.
Набір у 2023 році склав 100% ліцензійних обсягів ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр».
Випуск фахівців 2023 р. склав 488 осіб, з них за денною формою здобуття вищої освіти – 426 осіб, заочною – 62. Слід зазначити, що в грудні випуск магістрів становитиме 237 осіб.
В навчальній та методичній роботі:
За звітний період успішно проведено акредитацію трьох освітніх програм «Менеджмент», «Туризм», «Лісове господарство» першого (бакалаврського) та двох освітніх програм «Агроінженерія», «Економіка підприємства» другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Продовжує свою роботу міжкафедральна лабораторія з підготовки фахівців ОС «Магістр» зі спеціальності 205 «Лісове господарство», де у звітному періоді навчалося 54 здобувачі.
Ведеться активна робота щодо підвищення якості підготовки магістрів.
Проведено попередні захисти магістерських робіт на кафедрах.
Оновлена тематика магістерських робіт.
За звітний період видано 2 навчальних посібники за рекомендацією Вченої ради НУБіП України, 93 методичних розробки.
Створена єдина база навчальних матеріалів на основі платформи Мооdle для всіх спеціальностей, на якій розміщено 508 електронних навчальних курсів.
Розроблено інформаційну систему «Автоматизація обліку навчальних та методичних видань», метою якої є автоматизація процесу супроводу навчальних та методичних видань науково-педагогічних працівників інституту, поданих на затвердження науково-методичній раді інституту. Проводиться систематичне наповнення репозиторію DSpace науковими та навчально-методичними працями науково-педагогічних працівників інституту, кваліфікаційними магістерськими та бакалаврськими роботами здобувачів вищої освіти.
Постійно відбувається трансформація бібліотечної діяльності, впроваджуються нові форми і технології інформаційно-бібліотечного забезпечення, що сприяє виконанню науково-освітніх завдань інституту, учасникам освітнього процесу доступні зовнішні ресурси, зокрема: міжнародні бази даних «Web of Science», «Scopus».
В науково-інноваційній діяльності:
Науково-дослідна робота НПП інституту проводилася за 13 ініціативними кафедральними тематиками.
За звітний період проведено 2 міжнародні науково-практичні, 1 міжнародну та 1 вузівську студентські науково-практичні конференції, 28 наукових, науково-методичних семінарів та круглих столів.
Опубліковано 4 монографії, 99 наукових статей, зокрема у міжнародних виданнях – 7, у тому числі 11 у наукометричних базах даних Scopus, Web of Science, 226 тез доповідей у міжнародних і міжгалузевих виданнях; НПП кафедри лісового і садово-паркового господарства отримано вчене звання професора та доцента. Студенти залучаються до виконання науково-дослідних робіт за ініціативними тематиками кафедр; 110 студентів взяли участь у міжнародних конференціях, 47 – у всеукраїнських, 100 – у внутрівузівських, 235 здобувачів вищої освіти мають наукові публікації. У 19 студентських наукових гуртках інституту дослідницькою діяльністю займаються 260 студентів.
У І-му турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей взяли участь 86 здобувачів вищої освіти.
На ХІІ фестивалі студентської науки-2023 у НУБіП України студентський науковий гурток «WEB-програмування» відзначений дипломом ІІІ ступеня (староста – Богдан Дзюбак, керівник –Володимир Качурівський).
На ХІІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, студент факультету економіки і природокористування – Андрій Кривокульський здобув ІІ місце серед студентів закладів вищої освіти (керівник – Ольга Шумінська).
Міжнародна діяльність направлена на програми академічної мобільності ERASMUS+. 3 студентів проходили стажування у Німеччині; розширюється співпраця з Жешівським університетом (Польща), Поморською академією в Слупську (Польща), ТзОВ «Мавіста студенська служба працевлаштування у Німеччині»; Опольським осередком сільськогосподарського дорадництва в Лосьові (Польща); продовжується наукове та навчальне співробітництво з Університетом Бельсько-Бяла (Польща), Академією прикладних наук (Познань, Польща), Університетом економіки в Познані, природничим Університетом Люблін (Польща), із спілкою фермерських господарств «Агрімпульс» (Швейцарія), з фірмою «Plantacja nad Tanwią» (Польща), економіко-гуманітарним Університетом у Варшаві (Польща), Університетом третього віку у Громадці (Польща), Університетом економіки в Бидгощі (Польща); подано заявки на участь у проєкті транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща–Україна 2021-2027 та грантовому проєкті від Eurozone.
У виховній роботі:
У зв’язку з воєнним станом на всіх рівнях були внесені корективи щодо проведення культурно-виховної та спортивно-масової роботи. Важливою складовою національно-патріотичного виховання було залучення здобувачів вищої освіти до заходів, які виховують шанобливе ставлення до воїнів АТО, Героїв Майдану, ЗСУ та збереження світлої пам’яті загиблих Героїв, які віддали життя своє за Україну і її громадян. За звітний період працювали 6 колективів художньої самодіяльності: чоловічий та жіночий ансамблі, чоловічий квартет, театральний гурток «Жар-птиця», танцювальний колектив «Акцент», вокальний ансамбль. Серед студентської молоді організовувалась першість інституту з таких видів спорту: футзал, настільний теніс, баскетбол, пляжний волейбол. Протягом звітного року науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти неодноразово брали участь у волонтерській діяльності і різних благодійних акціях для військових.
В закладі вищої освіти активно функціонує студентська рада у напрямку створення позитивного відпочинку студентів і хорошого настрою. Свою діяльність вони спрямовують на удосконалення навчально-виховного процесу, якісне навчання, виховання духовності і культури студентів, зростання у студентській молоді соціальності активності та відповідальності. Студентська рада тісно співпрацює з адміністрацією інституту, завжди допомагає в організації різноманітних заходів.
Навчально-виробнича діяльність:
Професійна підготовка студентів проводилась за 14 ліцензованими робітничими професіями.
Грошові надходження від платних послуг за професійне навчання за звітний період склали 505 тис. грн.
Фінансова діяльність:
Надходження коштів до спеціального фонду склало 26 млн. грн. у порівнянні з 14,2 млн. грн. у 2022 році. Фінансування за загальним фондом склало 24 млн. грн. (2022 – 25,5 млн. грн.). Частка надходжень спеціального фонду по відношенню до загального фонду склала 1,08 грн. на одну гривню державного фінансування.
Від реалізації власного посадкового матеріалу отримано коштів на суму 26 тис. грн.
Грошові надходження від надання послуг спортивним та тренажерним залами склали 119 тис. грн., гуртожитку – 1382 тис. грн.
Матеріально-технічна база:
Незважаючи на складні умови, пов’язані з воєнним станом, проведена робота щодо покращення матеріально-технічної бази інституту.
На факультеті енергетики та електротехніки проведено капітальний ремонт навчальної лабораторії електричних машин з оновленням лабораторних робочих місць та встановленням електротехнічного обладнання та системи керування. Придбано навчальні спеціалізовані стенди. В лабораторію «Електроустановок і систем електропостачання» придбано «розумний лічильник» – SMART-MAIC D103 для обліку електричної енергії. В лабораторію електроприводу придбано 3-D принтер для моделювання. Розроблено та виготовлено лабораторну установку для дослідження режимів роботи електроталі. Придбано навчальні стенди від компанії «NOARK», а також електротехнічне обладнання. Розроблено робототехнічну установку для траспортування легких вантажів. Придбано сучасний портативний принтер NIIMBOT D11, а також встановлено LED панелі для освітлення лабораторії. В лабораторії «Теоретичні основи електротехніки» оновлено лабораторні робочі місця, а також придбано спеціалізовані навчальні стенди. В лабораторію «Безпека праці в енергоустановках» придбано сучасний електровимірювальний цифровий прилад UNI-Т UT522. В лабораторії електротехнічних систем електроспоживання розроблено лабораторний стенд для дослідження режимів роботи освітлювальних установок. Для лабораторії «Електроніки та мікросхемотехніки» придбано електротехнічне обладнання, зокрема генератор низькочастотних звукових коливань ГЗ-36А, установку для перевірки параметрів електричної безпеки GPT-715A GW INSTEK, а також паяльну станцію німецького виробництва Weller WD 1M.
На факультеті економіки і природокористування проведено капітальний ремонт навчального кабінету обліку і аудиту, придбано меблі, навчальні стенди, телевізор з технологією SMART. В кабінет економіки підприємства придбано навчальні стенди. Проведено поточні ремонти в аудиторіях і навчальних кабінетах факультету.
На агроінженерному факультеті оновлено лабораторію «Механізації лісових і садово-паркових робіт» спільно з компанією STIHL, створено кабінет «Біології лісу», лабораторії «Логістики в АПК» та «Мехатронні системи та проектування інноваційних технологій в галузях АПК», оновлено лабораторію «Грунтознавства з основами геології». Модернізовано обладнання для проведення лабораторних робіт з дисциплін «Безпека праці та екологічне природокористування», «Системи точного землеробства» та «Мехатронні системи та проектування інноваційних технологій в галузях АПК».
Всього проведено ремонтно-будівельних робіт на загальну суму 1090,44 тис. грн.
УХВАЛИЛИ:
1. Доповідь директора д.е.н., проф. Жибака М.М. схвалити.
2. Затвердити основні заходи на 2024 рік.
В першу чергу – це подальша реалізація взаємозв’язків у всіх сферах діяльності інституту з базовим закладом, НУБіП України. Значно активізувати співпрацю з бізнесом, роботодавцями та органами місцевого самоврядування.
В освітній діяльності, навчальній та методичній роботі:
Забезпечити набір студентів на ОС «Бакалавр», «Магістр», урізноманітнюючи форми і методи проведення профорієнтаційної роботи, активізувати функціонування курсів довузівської підготовки та факультативних занять з іноземної мови.
Постійно розвивати форми і методи дистанційного навчання через удосконалення навчально-методичного забезпечення дисциплін на навчально-інформаційному порталі Інституту, його технічного забезпечення, запроваджувати сучасні інформаційні технології, інноваційні підходи у навчанні, поступово проводити атестацію електронних курсів дисциплін.
Постійно проводити роботу щодо збільшення кількості вступників до базового закладу; зокрема продовжити набір магістрів на міжкафедральну лабораторію спеціальності «Лісове господарство».
Постійно залучати роботодавців до реалізації, оцінювання освітніх програм та результатів навчання здобувачів вищої освіти;
Постійно удосконалювати форми практичного навчання, враховуючи особливості дистанційного навчання, розширювати бази практик з провідними підприємствами України та за кордоном.
В науково-інноваційній діяльності:
Провести не менше 2-х міжнародних, 1 всеукраїнську та 2 студентських науково-практичних конференції.
Збільшити видавництво статей у міжнародних і вітчизняних фахових виданнях, які мають імпакт-фактор або індекс цитування та входять у наукометричні бази даних Scopus, Web of Science. Здійснювати моніторинг індексу Гірша за версією Scopus та Google Scholar.
Продовжити практику стажування НПП на виробництві, науково-дослідних установах та за кордоном.
Активізувати залучення студентів до виконання науково-дослідних робіт кафедр, участі в конкурсах студентських наукових робіт.
Продовжити роботу над науковими дослідженнями з метою формуванням науково-технічних (експериментальних) розробок для участі в конкурсних відборах за державним замовленням та грантових проєктах.
У міжнародній діяльності:
Продовжити співпрацю за програмою академічної мобільності Еразмус+ з університетами Німеччини, Польщі та інших країн Європи.
Організовувати участь НПП у міжнародних програмах, проєктах, конференціях, симпозіумах тощо.
Розширити бази практичного навчання за кордоном та міжнародних стажувань для студентів та науково-педагогічних працівників.
У виховній роботі:
Забезпечувати неухильне дотримання членами колективу «Етичного кодексу науково-педагогічного працівника»;
Роботу колективу спрямовувати на виконання заходів національно-патріотичного виховання (участь у фестивалі «Голосіївська весна» та інших інститутських, обласних і районних заходах, присвячених відзначенню визначних та пам’ятних дат);
Продовжити наповнення експонатами фондів Музею історії Інституту та Меморіальної кімнати; виготовлення стендів вшанування пам’яті студентів та випускників інституту, які загинули у війні за незалежність української держави.
Розвиток матеріально-технічної бази:
Постійно у тісній співпраці з Бережанським фаховим коледжем працювати над удосконалення матеріально-технічної бази, навчальних закладів, зокрема, відкритті нових лабораторій, оснащенні їх новітнім обладнанням згідно вимог освітніх програм.
Підготувати проект плану поточних і капітальних ремонтів кабінетів, лабораторій, корпусів і гуртожитків.
Провести:
- реконструкцію котельні №1, заміну твердопаливних котлів НІІСТУ на енергозберігаючі;
- заміну газорозподільної шкафної котельні №2;
- протипожежну обробку дерев’яних конструкцій всіх корпусів інституту.
В найближчі терміни відновити роботу студентського кафе та їдальні на агроінженерному факультеті.
Встановити два кавових апарати в навчальних корпусах інституту.
Постійно оновлювати матеріальну частину гуртожитку № 4.
Постійно проводити благоустрій території.
У фінансовій діяльності:
Збільшити надходження коштів спеціального фонду до 17,5 млн. грн. за рахунок:
- освітньої діяльності;
- надходження коштів від курсової та практичної підготовки; надання послуг автотракторним парком, спортивним та тренажерними залами; активізувати співпрацю кафедр з бізнесом; виконання проєктів з інвентаризації зелених насаджень та розробки заходів щодо їх впорядкування; виконання проєкту конструкторських робіт тощо.