25 березня 2021 року заступниця директора з навчальної та навчально-методичної роботи Степанія Білик, в.о. директора бібліотеки Оксана Качмар, декан Любов Ярема та науково-педагогічні працівники факультету економіки і природокористування взяли участь у вебінарі «Сервіси онлайн навчання та спілкування для науки і освіти», який організовано Асоціацією користувачів Української науково-освітньої телекомунікаційної мережі «УРАН».
Головним призначенням мережі «УРАН» є забезпечення установ, організацій та фізичних осіб в сферах освіти, науки та культури України інформаційними послугами на основі Інтернет-технологій для реалізації професійних потреб та розвитку зазначених галузей. Такі послуги передбачають, зокрема, оперативний доступ до інформації, обмін нею, її розповсюдження, накопичення та обробку для проведення наукових досліджень, дистанційного навчання, функціонування електронних бібліотек, віртуальних лабораторій, проведення телеконференцій, реалізації дистанційних методів моніторингу, тощо.
Учасники вебінару мали можливість ознайомитись з роботою Української науково-освітньої телекомунікаційної мережі «УРАН», а також сервісами онлайн-навчання eduMEET та WebClass. Спікерами вебіру були: виконавчий директор Асоціації УРАН Євген Преображенський, системний адміністратор Олег Юрченко та менеджер з маркетингових комунікацій Тетяна Преображенська.
Спікери детально ознайомили учасників вебінару з перевагами роботи у онлайн платформах, зокрема:
- сервіс eduMEET - це відкрита браузерна платформа онлайн спілкування, розроблена у першу чергу для науково-освітньої спільноти. Це простий у використанні, безпечний та доступний сервіс онлайн спілкування, що є альтернативою комерційним рішенням. На території України сервіс надає та підтримує Асоціація УРАН. Основні функції eduMEET: аудіо- та відеозв’язок; текстовий чат; обмін файлами; демонстрація екрана. Програмне забезпечення eduMEET має українську локалізацію та є безкоштовним для користувачів під час карантину.
- сервіс відеоконференцій WEB class (webclass.uran.ua) призначений для проведення через інтернет відеоконференцій (лекцій, вебінарів, нарад і т.д.), який побудований на основі програмного забезпечення BigBlueButton та широко використовується для організації процесу дистанційної освіти.
Учасники вебінару мали можливість задавати питання та отримали на них ґрунтовні відповіді. В цілому робота вебінару була плідною та дала можливість учасникам почерпнути актуальну інформацію щодо покращення якості дистанційної освіти.
в.о. директора наукової бібліотеки