У ці дні Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. Події того часу перетворилися у справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу. Пробудилася приспана роками національна свідомість людей. Українська національна спільнота поза межами українських земель, відчуваючи духовний зв'язок з Україною, висловила нам свою підтримку. В якому б куточку Землі не жив би українець, ніщо не зможе зламати той дух, ту жагу до свободи, які генетично закладені у його душі.
Гідність, відданість та патріотизм засяяли новими гранями, стали своєрідним поштовхом для переосмислення глибокої суті людського буття. Пишаємося тим, що в історії нашої держави є багато прикладів того, як треба любити й обороняти свій край.
Приклад Героїв Небесної Сотні має зупинити і тих, хто сьогодні розпалює протистояння на сході України. В ці дні, в скорботі й з великою нашою вдячністю згадуємо Героїв світлої пам’яті Небесної Сотні, котрі від тепер постійно споглядатимуть за нами та нашими вчинками.
19 лютого 2020 року науково-педагогічними працівниками кафедри енергетики і автоматики ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» та працівниками Бережанського музею книги, проведено вечір-реквієм «Кращі з кращих за свободу сміливо стали без вагань».
Ведучі Леся Красільнікова та Юлія Заяць згадали ті героїчні і, водночас, сумні сторінки новітньої історії України.
Спостерігаючи за відеокадрами Революції Гідності, учасники заходу мали змогу пригадати хронологію кривавих подій 2013-2014 років, коли об’єднані поривом духа, люди встали за волю, згадали про ті страшні дні, години, хвилини, які відбувалися в Києві на Хрещатику: від перших мирних протестів студентів у столиці та брутального їх розгону із жахливими побоями до масового супротиву громадськості по всій Україні задля захисту прав та свобод, гарантованих Конституцією.
Небесна Сотня – це Герої нашого часу! Одним з них став студент нашого навчального закладу Устим Голоднюк, який загинув 20 лютого 2014 року внаслідок вогнепального поранення, допомагаючи забирати загиблих біля верхнього виходу станції метро Хрещатик.
На вечорі прозвучали патріотичні вірші та пісні, присвячені подіям того часу у виконанні наших студентів Тараса Більського, Христини Стефанської, Мар’яна Мирдака, Андрія Парійчука.
Спогадами про Революцію Гідності поділився заступник міського голови Олег Захарків, який був активним членом Бережанського районного штабу опору, організатором волонтерського руху по збору допомоги учасникам Євромайдану і воїнам АТО.
Герої живуть, поки їх пам’ятають, доки у серцях прийдешніх поколінь живе пам'ять про їх подвиг.
Велично і пророчо прозвучав поетичний твір Стефанії Білик «Пам’яті Устима Голоднюка, героя Небесної Сотні» у виконанні Лілії Зінчук.
Емоційною кульмінацією заходу стало виконання пісні «Не спи, моя рідна земля» Михайлом Скрипкою в музичному супроводі Ростислава Бабухівського.
Цим заходом, ми намагалися донести основну думку, що всі повинні усвідомлювати, що живемо у нашій рідній Україні. На тлі сучасних подій кожен із нас не може залишатися осторонь. Адже Батьківщина в нас одна. Ми з болем у серці будемо берегти пам'ять про героїв, які вірили у краще майбутнє, полинули навіки в неба блакить. Вони залишили свій слід у сучасній історії. А нам залишається вірити, що кожен із нас – це, в першу чергу, особистість, яка варта свого народу, своєї історії, своєї віри, свого майбутнього!