160 років тому в 1857 р. жінки Сполучених Штатів Америки піднялись на демонстрацію за права жінок. Адже їх праця тривала по 14-16 год., тоді як чоловіки працювали 12-14 год., та заробітна плата була значно нижчою ніж у чоловіків. Даний протест був розігнаний поліцією. Через 50 років жінки поновили свою боротьбу за права жінок і за мир. В 1908 р., а потім 1910, 1912 у березні в США тривали масові виступи жінок. А в 1914 р. такий виступ був організований разом із європейськими жінками, організатором яких була Клара Цеткін і було визначено єдиний день протестів – 8 березня. Протести пройшли у США та по багатьох країнах Європи. Так з часом саме день 8 березня став Міжнародним днем боротьби жінок за права. Це не стільки більшовицьке святкування – це світове, оскільки в Радянському Союзі було прийнято відзначати як державний жіночий день лише у 1965 р.
Саме про історію виникнення свята розказала організатор відкритого виховного заходу науковий працівник бібліотеки, доцент кафедри гуманітарних дисциплін Троханяк О.С. Про ставлення релігії до прав жінок розказав завідувач відділом гуманітарної освіти, виховання і студентських справ Зайчук В.М., про права жінок у різних країнах та в Україні розказали викладачі правознавства, а зокрема доцент кафедри економіки підприємства Федуняк І.О., який виступив з темою «Гендерна політика», а доцент кафедри гуманітарних дисциплін Пляцко О.М. дала «Порівняльно-правовий аналіз забезпечення принципу рівності прав чоловіків і жінок в законодавстві України і законодавстві Європейського союзу». У виді круглого столу було проведено опитування студентів про їх бачення щодо святкування Дня, відповіді були однозначними, що відмічати даний день необхідно так як жінок у важливих сферах Українського політикуму та управління є надто мало. Завершальним акордом для підтвердження сили і розуму жінок в житті нашої країни та інших зробив у своєму виступі доцент, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Луговий Б.В. на тему «Роль жінки в історії України», неоднозначністю багатьох постатей він підвів всіх до думки, що жінки повинні мати більше місця у всіх сферах життєдіяльності країни та привітав всіх дівчаток і жінок з цим гарним Днем.
Даний виховний захід було проведено 7 березня 2017р. в науковій бібліотеці ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут». Працівниками бібліотеки було зроблено виставку присвячену передовим жінкам України та правовим аспектам. Відкрита виховна у виді круглого столу була змістовною та цікавою.
Організатор заходу – науковий працівник бібліотеки, доцент кафедри гуманітарних дисциплін Троханяк О.С.