Чорнобильська АЕС збудована у 1976 році, розташована за 100 км. на північ від Києва. Кожен з чотирьох реакторів АЕС здатен був виробляти до тисячі МВт електроенергії.
25 квітня 1986 року група інженерів проводила у четвертому реакторі технічний експеримент, який 26 квітня 1986 року привів до двох вибухів.
Саме цей день поділив час на «до» і « після» аварії на ЧАЕС. Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа, не має аналогів за масштабами забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров'я, соціальні та побутові умови життя людей.
До чергової річниці Чорнобильської трагедії та в рамках тижня кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування в бібліотеці відбувся День інформації.
23 квітня у читальному залі інституту для студентів проведена тематична бесіда «Чорнобильське лихо – катастрофа людства». Викладач Адамів С.С., учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, голова Бережанської спілки «Чорнобиль» розповів про масштаб Чорнобильської катастрофи.
Бібліотекар Галина Купа провела бібліографічний огляд періодичних видань: «Чорнобиль - вічний біль України». Працівниками бібліотеки організовано виставку-реквієм «День, мічений атомом» та тематичну викладку літератури «Людина. Земля. Екологія».