Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку виникає потреба в переливанні крові за життєвими показами. В багатьох країнах потреби у донорській крові перевищують її запаси, і перед службами крові стоїть складне завдання створити достатні запаси крові, забезпечивши при цьому її якість та безпеку. Належні запаси можуть бути забезпечені лише на основі регулярного добровільного безоплатного донорства крові. Мета ВООЗ полягає в тому, щоб до 2020 року всі країни отримували всі свої запаси крові від добровільних неоплачуваних донорів.
Донором крові може стати кожен охочий віком від 18 до 60 років, з масою тіла не менше 50 кг. За один раз донор може здати близько 450 мл. Осіб, котрі мають вагу менше, ніж 50 кг або ж мають зріст нижче 150см у індивідуальному порядку до здачі крові може допустити лікар-трансфузіолог.
Донорами не можуть бути особи — носії ВІЛ-інфекції, сифілісу, вірусних гепатитів, туберкульозу, хворі на гіпертонічну хворобу ІІ-ІІІ ступеню, ішемічну хворобу серця, атеросклероз.
Донори – Люди з великої букви, які рятують життя і зберігають здоров’я інших, здаючи свою кров. Тому кожен донор, який здає кров безоплатно, робить свій безцінний внесок у добру справу — порятунок людських життів.
25 жовтня 2016 року в нашому навчальному закладі проходив День донора, в якому активну добровільну участь взяли наші студенти.
Ділившись враженнями, наші молоді донори зазначили, що лише тоді, коли людина буде відповідально ставитися до власного здоров’я, вона перейматиметься і здоров’ям ближнього. І саме донор несе надію і здоров’я багатьом людям, які потребують переливання крові чи лікування її препаратами. З кожним разом бажаючих стати донором стає все більше. А значить і шанси на порятунок сотень людей збільшуються. Усвідомлення себе донором дарує молодим людям відчуття гордості і радості за врятоване життя.