В останній день жовтня під головуванням Мирона Жибака відбулося чергове засідання Вченої ради, на якому очільник вишу проаналізував підсумки діяльності за місяць та проінформував про поточні завдання інституту. Зокрема, основна увага директора акцентувалася на профорієнтаційній роботі, також зупинився на проведенних роботах в підготовці до опалювального сезону; підготовці до святкування 60-ти річчя ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», яке відбудеться 14-17 травня в нашому навчальному закладі та підготовці до проведення міжнародної конференції 16 листопада 2018 р.
Потім Вченій раді була представлена доповідь к.т.н., доц. кафедри «Машиновикористання та технологій в с.г.» Лінніка А.Ю. на тему: «Вивчення сучасних енергозберігаючих технологій в сільськогосподарському виробництві та машинобудуванні», в якій було наголошено, що одним із напрямів наукової роботи є дослідження якісних показників теплогенераторів на твердому паливі. За результатами дослідження отримано 3 патенти України на корисну модель та розпочато роботи над створенням дослідного взірця калориферного теплогенератора.
Про стан справ та напрямки розвитку кафедри «Машиновикористання та технологій в с.г.» проінформував завідувач кафедри, к.т.н., доц. Диня В.І. Провівши детальний аналіз кафедри, зокрема зазначив, що викладачами кафедри проводяться практичні виїзні заняття в провідних сільськогосподарських підприємствах. Адже на виробництві студенти отримують можливість не тільки побачити демонстрацію роботи сучасних сільськогосподарських машин, але й безпосередньо з ними попрацювати в практичних умовах. Також співробітниками кафедри та студентами зібрано перші дослідні взірці енергетичних дикоростучих рослин, а саме: міскантусу високорослого та сорго цукрового. В подальшому дані взірці будуть досліджені при виготовлені пелет та брикетів для спалювання в твердопаливних котлах.
Після, здобутки кафедри «Машиновикористання та технологій в с.г.» підтвердила завідувач навчальним відділом к.е.н., доц. Христенко Г.М., але й наголосила на деяких недоліках, а саме: необхідність оновлення інформації на стендах; 100 % наповнення платформи Moodle; активізації підготовки видавництва підручників та посібників; необхідність проходження стажування НПП на виробництві.
На збільшенні кількості статей у виданнях Scopus і Web of Science наголосила у своїй доповіді завідувач відділу з навчально-науково-інноваційної діяльності, д.е.н., доц. Судомир С.М.
Про стан культурно-виховної роботи доповів завідувач відділу гуманітарної освіти, виховання та студентських справ, ст. викл. Зайчук В.М., який подав детальний аналіз проведених виховних заходів за 2018 рік.
На Вченій раді розглядались й інші питання життєдіяльності інституту.
Ігор Федуняк, учений секретар