Сучасний ритм життя, війна, а також багато інших суб’єктивних факторів призводять до того, що в певний момент людина зважується на злочин – злочин проти свого життя.
Однією з пекучих проблем на сьогодні є проблема зростання кількості самогубств дітей, підлітків, молоді та дорослих. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я більш ніж 800 000 людей у світі помирають від самогубств щороку. На практиці це означає, що хтось лишає себе життя кожні 40 секунд. До того ж самогубство – це друга причина смертності серед молоді віком від 15 до 24 років. Показник самогубств в Україні становить більше 20 осіб на кожні 100 тис. населення.
Але проблема ще й у тому, що спроб суїциду – тисячі. І, як пояснюють психологи, часто проблеми дітей, що замислили накласти на себе руки, залишаються непоміченими оточуючими, як і самі наміри вчинити самогубство.
Жахливим і є те, що в Україні все голосніше говорять про "групи смерті", адміністратори яких спеціально і свідомо доводять підлітків до самогубства. Тільки за попередніми підрахунками українських правоохоронців, близько 13 тисяч дітей від 12 до 16 років на даний момент є учасниками суїцидальних груп в соціальних мережах.
Ще два-три роки тому в пресі багато говорилося про масове розповсюдження так званих "груп смерті" в соціальній мережі в Контакті, як, наприклад, "Сині кити", кожному, хто залишав заявку, пропонували пройти квест, фінальним "завданням" якого повинно було стати самогубство дитини.
Поява подібних груп викликає серйозне занепокоєння у батьків, педагогів, громадськості. Таким чином, нам необхідно постійно стежити за незначними змінами в поведінці і настроях молодих людей та проводити профілактичну роботу як в школах, так і в закладах вищої освіти.
Саме тому беручи до уваги проблеми сьогодення практичним психологом інституту було проведено бесіду для студентів агроінженерного факультету на тему: «В чому полягає цінність людського життя», з метою розкрити значення «життя», формувати уміння бачити в життєвих негараздах лише тимчасові труднощі і бажання долати їх, сприяти формуванню в молоді особистої системи цінностей, виховувати вміння адекватно реагувати на життєві випробування. На завершення бесіди було проведено тест на виявлення виснаження від стресу.
Життя – це можливість. Скористайся нею! Життя – це краса. Захопися нею! Життя – це мрія. Здійсни її! Життя – це виклик. Прийми його! Життя – це обов’язок твій насущний. Виконай його! Життя – це багатство. Не розтринькай його!Життя – це надбання. Борони його! Життя – це любов. Насолодися нею сповна! Життя – це таємниця. Пізнай її! Життя – це вмістилище лиха. Здолай усе! Життя – це пісня. Доспівай її до кінця! Життя – це боротьба. Стань борцем! Життя – це удача. Шукай цю мить! Життя таке чудове – не змарнуй його! Це твоє життя. Виборюй його!