21 листопада Україна відзначає День Гідності і Свободи. Цей день установлено «з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».
10 років тому ми сформулювали нашу національну ідею – Гідність і Свобода України. Ця ідея викристалізувалася суспільством на Майдані. Не в один момент, а впродовж тривалої і виснажливої боротьби – усі три місяці, доки тривала Революція Гідності, українці дискутували, сперечалися, обговорювали – якою має бути країна, за яку вони боролись і готові були віддати життя.
Революція Гідності об’єднала мільйони людей, які усвідомили, що бути вільним і гідним означає насамперед бути відповідальним: за себе, за своїх близьких, за свою країну. Гідність і Свобода – це завжди сукупність індивідуальних якостей і персонального вибору громадян. По-справжньому незалежною та гідною держава є тоді, коли вільним і гідним є її суспільство – від керівника до пересічного громадянина.
Напередодні Дня Гідності і Свободи в інституті відбувся круглий стіл на тему: «Заряджені гідністю та жагою свободи», за участю активних учасників Майданів – очільниці ГО «Майдан» та місцевого волонтерського руху Галини Проців і учасника АТО Петра Кузіва. Які розповіли про передумови причини перебіг та наслідки визначальних подій, котрі на завжди змінили нашу країну, а також про свій шлях на Майдані. За їхніми словами, в той час навіть ніхто не міг збагнути, що прагнення до розвитку демократичної правової держави перетвориться на криваві розстріли борців за свободу, серед яких і студент нашого закладу Устим Голоднюк.
Захід завершився спільною поминальною молитвою в академічній каплиці інституту за загиблими Героями Небесної Сотні.
Боротьба за "щасливу Україну майбутнього" ще триває ми неодмінно переможемо російського агресора на полі бою, помстимося за кожного полеглого в цій десятирічній війні. Адже тільки завдяки їм ми вільні творити майбутнє у нашій незламній країні!
У читальному залі інституту де проходив круглий стіл працівниками бібліотеки було організовано тематичну виставку. Спікером заходу була голова наукового комітету студентської ради Вікторія Остап`юк.
Відділ гуманітарної освіти, виховання і студентських справ