20 листопада 2024 року під головуванням Мирона Жибака відбулося засідання директорату, яке носило інформативний характер. Очільник інституту поділився враженнями від участі в нараді керівників закладів вищої освіти «Виклики 2025 року у сфері вищої освіти: відповіді на випередження», яку організувало 18 листопада Міністерство освіти і науки України. На порядок денний були винесені актуальні питання, які висвітлюють стан та перспективи розвитку вітчизняної освіти в умовах сучасних викликів, зокрема:
Перед керівниками закладів вищої освіти виступив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, який наголосив, що вища освіта повинна бути конкурентоспроможною, потребує модернізації і є питанням національної безпеки. Учасники наради мали можливість послухати також виступи Голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака, Генерального директора директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України Олега Шарова, заступників Міністра освіти і науки України Михайла Винницького та Андрія Сташківа. Ключові фрази виступаючих були цілеспрямовані на модернізацію вищої освіти в європейському просторі, створення нової мережі освіти у районах, залучення студентів-міжнародників, організацію автономної моделі фінансування ЗВО, законодавчі новації (Закон про гранти, Закон про академічну доброчесність, Закон про студентське самоврядування) тощо.
Мирон Жибак зупинився також на кількісних показниках, зокрема понад 700 викладачів-добровольців загинули на війні, 400 тис. здобувачів вищої освіти навчаються у форматі онлайн, 3,5 млн. інвестицій виділено із закордонних коштів на реформування освіти, 5 місце посів наш базовий університет в рейтингу ЗВО України за результатами вступної кампанії 2024 року, 91 % абітурієнтів та батьків підтримує ідею грантів на навчання.
Детальна розповідь Мирона Миколайовича у супроводі демонстраційної презентації дозволила членам директорату віртуально приєднатися до проведеної наради. Наведені факти, наочні таблиці стали предметом дискусійного обговорення. Таким чином, основний меседж наради – працювати заради забезпечення якості та конкурентоздатності освіти України в європейському просторі.
Директорат розглянув також і питання життєдіяльності закладу вищої освіти, серед яких співпраця інституту з ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» та спільне відкриття модернізованої навчальної лабораторії автоматики.
Об’єднуємо зусилля та рухаємося в одному напрямку заради спільної освітньої мети!