15 січня 2024 року під головуванням Мирона ЖИБАКА відбувся черговий директорат. Засідання розпочалося з привітання, адресованого кандидату сільськогосподарських наук, доценту, завідувачу кафедри лісового і садово-паркового господарства, висококваліфікованому працівнику, вмілому організатору, шанованому викладачу, щирій і привітній людині Василю КУЗЬОВИЧУ з нагоди ювілею. Внесок Василя Степановича в розвиток усіх сфер інституту, плідною науково-педагогічною діяльності, є неоціненним.
Від приємних моментів очільник інституту перейшов до непростих реалій сьогодення – як на фронті, так і в тилу поміж тривожних сирен. В час війни, де першочерговим завданням є захист суверенітету та збереження територіальної цілісності держави, відбувається дестабілізація ще й в системі вищої освіти. Її доля викликає велике занепокоєння у кожного науково-педагогічного працівника, студента та майбутнього абітурієнта. І недаремно. Адже масштабні реформи, заплановані МОН, відкрито спрямовані на знищення системи освіти в Україні, яка успішно пройшла курс євроінтеграції та модернізувалася відповідно до принципів Болонської угоди.
Мирон Миколайович проінформував присутніх про засідання Вченої ради НУБіП України, яке відбулося 12 січня. Зміна системи фінансування ЗВО, порядок обрання ректорів, вилучення відокремлених структурних підрозділів зі складу університетів – основні питання, які були предметом дискусійного обговорення. Директор наголосив, що «Вчена рада прийняла рішення вважати ініціативи Міносвіти такими, які шкодять демократичній діяльності вищої школи України, суперечать Конституції України, а тому потребують більш досконалого обґрунтування та експертної перевірки». Дане рішення буде направлено в Міністерство освіти і науки України, Верховній Раді України та Президенту України.
Члени директорату обговорили перспективи інституту у світлі реформаційних процесів вищої освіти. Будучи відокремленим структурним підрозділом НУБіП України, Бережанський агротехнічний інститут повноцінно функціонує, органічно та успішно інтегрувався у його структуру, тісно контактує з ним в усіх сферах освітньої діяльності щодо проведення спільних наукових досліджень, написання монографій, видання навчальних посібників, призначення голів екзаменаційних комісій з числа київських колег, підвищення кваліфікації, участі у семінарах, профорієнтаційних та культурно-виховних заходах тощо. Означені процеси свідчать про право інституту і надалі розвиватися, надавати освітні послуги будучи у структурі базового університету.
Заступниця директора з навчальної та навчально-методичної роботи Степанія БІЛИК ознайомила присутніх із проєктом постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти». До 08 вересня 2023 він знаходився на громадському обговоренні. Згодом до 11 грудня 2023 року було продовжено прийом зауважень та пропозицій до зазначеного проєкту. За результатами громадського обговорення опубліковано звіт, в якому зазначено, що проєкт переліку доопрацьований та надісланий до центральних органів виконавчої влади для погодження в установленому законодавством порядку. З поточною редакцією проєкту можна ознайомитися за покликанням https://mon.gov.ua/storage/app/media/gromadske-obgovorennya/2024/01/15/Zvit-dodatok.do-o-proyekt.post.KMU-Pro-zatverdzh.perelik.haluz.znan.i.spetsial.VO.15.01.2024.pdf.
Про затвердження кошторису, надходження коштів від оплати за навчання, поновлення, курси, гуртожиток доповіла головна бухгалтерка Дарія МИГДАЛЬ.
Директорат розглянув й інші важливі питання життєдіяльності закладу вищої освіти.
З вірою у перемогу, яка буде обов’язково за нами на усіх фронтах, працюємо на благо інституту!