Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

Науково-методична рада обговорила особливості базової загальновійськової підготовки та стратегію національно-патріотичного виховання здобувачів вищої освіти

1   20 березня 2025 року під головуванням заступниці директора з навчальної та навчально-методичної роботи Степанії Білик відбулося засідання науково-методичної ради інституту. Порядок денний охоплював широке коло питань, які стосуються навчальної, навчально-методичної, наукової, виховної роботи. 

    Про впровадження базової загальновійськової підготовки здобувачів вищої освіти у 2025-2026 н.р. доповіла заступниця директора з навчальної та навчально-методичної роботи Степанія Білик. Особливу увагу акцентувала на особливості організації освітнього процесу з вивчення обов’язкової дисципліни обсягом 10 кредитів (3 кредити – теоретична частина, 7 кредитів – практична частина), категорії осіб, які підлягають військовій підготовці, аудиторний фонд, викладацький склад тощо. Степанія Григорівна ознайомила присутніх зі змістом Типової програми навчальної дисципліни «Базова загальновійськова підготовка», яка включає наступні теми: «Національно-патріотична підготовка», «Психологічна підготовка», «Розвідувальна підготовка», «Зв'язок та комунікація», «Підготовка з РХБЗ (ХБРЯ-захисту)», «Військова топографія», «Інженерна підготовка (мінна безпека)», «Статути ЗСУ», «Домедична підготовка», «Тактична підготовка», «Вогнева підготовка», «Виживання», «Міжнародне гуманітарне право». Для вивчення зазначених тем виділено 36 год. лекцій, 24 год. практичних занять, 30 год. самостійної роботи. Наше основне завдання створити в інституті оптимальні умови для якісної теоретичної частини військової підготовки та формування загальної компетентності здобувачів вищої освіти – здатність захищати Батьківщину, яку внесено у нові Стандарти освіти.

23   Доповненням до першого питання став виступ завідувача відділу гуманітарної освіти, виховання та студентських справ Володимира Зайчука, під час якого висвітлено національно-патріотичне виховання здобувачів вищої освіти в умовах війни. Адже держава не може існувати, якщо її громадяни не сформовані як національні патріоти. Відповідно національно-патріотичне виховання має бути домінуючим у формуванні особистості студента. Володимир Миколайович, на практичних прикладах проведених виховних заходів, круглих столів, тематичних вечорів, зустрічей, проаналізував стратегію інституту щодо реалізації національно-патріотичного виховання здобувачів вищої освіти. Також закликав кураторів академічних груп активізувати роботу виховного спрямування, слідкувати за календарем знаменних і пам’ятних дат, долучатися із своїми підопічними студентами до патріотичних заходів міста.

   Відповідно до Порядку денного третє питання стосувалося загальноінститутського переліку навчальних дисциплін за уподобаннями здобувачів вищої освіти на 2025-2026 н.р., який представила для розгляду та обговорення завідувачка навчального відділу Галина Христенко. За поданням завідувачів кафедр сформовано перелік загальноінститутських вибіркових дисциплін, зокрема 47 для здобувачів освітнього ступеня «Бакалавр», 15 для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти. Залишається підготувати анотації до навчальних дисциплін та розмістити їх на сайті інституту. Галина Михайлівна наголосила також на Проєкти освітніх програм, які знаходяться на обговоренні.

45    Про організацію наукової діяльності здобувачів вищої освіти, їх підготовку до участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади та І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань та спеціальностей проінформувала провідна фахівчиня з наукової роботи студентів Оксана Сливінська. Доповідачка ознайомила з Наказом щодо організації та проведення наукових заходів, алгоритмом дій виконавців для досягнення успішних результатів. Оксана Богданівна звернула увагу на роботу 24 студентських гуртків та їх участь у Фестивалі науки з метою представлення результатів наукових досліджень за відповідною спеціальністю.

   Наприкінці засідання розглянули питання про рекомендацію до друку навчально-методичних матеріалів науково-педагогічних працівників інституту.

    Дякуємо доповідачам за цікаві виступи, а присутнім за участь в обговоренні!

Наталія БІЛАН,
секретар науково-методичної ради

 

Карта повітряних тривог України

Обговорення проєктів

 

Free Joomla templates by Ltheme