29 травня 2023 року відбулось чергове засідання науково-методичної ради інституту. З порядком денним учасників ознайомила голова ради, заступниця директора з навчальної та навчально-методичної роботи Степанія БІЛИК.
Перше питання про стан та результати залучення магістрантів до наукової діяльності у 2022-2023 навчальному році доповіла Оксана СЛИВІНСЬКА, провідна фахівчиня з наукової роботи студентів відділу навчально-науково-інноваційної діяльності.
Основним питанням, якому рада присвятила більшість часу, було розгляд та обговорення освітньо-професійних програм та навчальних планів бакалаврату і магістратури. Гаранти освітніх програм спільно з деканами факультетів презентували освітньо-професійні програми та навчальні плани підготовки фахівців першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти 2023 року вступу.
Слід зазначити, що для вступників 2023 року інститут пропонує 11 освітньо-професійних бакалаврських («Економіка підприємства», «Облік і аудит», «Менеджмент», «Туризм», «Екологія», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Комп’ютерні науки», «Агроінженерія», «Лісове господарство», «Садово-паркове господарство», «Агрономія») та 3 освітньо-професійних магістерських («Економіка підприємства», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Агроінженерія») програми. До початку вступної кампанії 2023 року всі освітні програми будуть оприлюдненні на офіційній веб-сторінці інституту.
Гаранти, робочі групи освітніх програм, декани факультетів здійснили моніторинг та перегляд освітньо-професійних програм. За всіма програмами відбулися зустрічі з провідними роботодавцями, академічною спільнотою, на яких обговорювались напрями удосконалення освітніх програм та навчальних планів. Гаранти програм спільно з членами робочих груп провели низку анкетувань здобувачів вищої освіти, випускників, науково-педагогічних працівників, стейкхолдерів з метою визначення їх думки щодо оцінювання якості освітньо-професійних програм.
Гаранти під час презентації освітньо-професійних програм зосередили увагу на основних її складових, а також змінах, внесених до освітніх програм за результатами їх обговорення. Значна увага доповідачів була приділена освітнім компонентам та обґрунтуванню змістовного наповнення навчальних планів, порівнянню їх з освітніми програмами аналогічних спеціальностей провідних українських та закордонних закладів вищої освіти, визначивши ступінь їх ідентичності та унікальності.
Після детального обговорення освітньо-професійні програми та їх навчальні плани підготовки фахівців першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти 2023 року вступу одноголосно схвалені науково-методичною радою та рекомендовані до затвердження вченою радою інституту.
Також на розгляд ради було представлено ряд положень, а саме: «Про науково-методичну раду ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», «Про організацію освітнього процесу у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», «Про екзамени і заліки у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», «Про освітні програми у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» та «Про силабус навчальної дисципліни у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут. Доповіла про зміни та доповнення Галина ХРИСТЕНКО, завідувачка навчального відділу. Більшість правок стосується оновлень через зміни у нормативній та законодавчій базі.
В обговоренні взяли участь Любов ЯРЕМА, декан факультету економіки і природокористування; Василь БУНЬКО, декан факультету енергетики і електротехніки; Микола КЛЕНДІЙ, завідувач кафедри прикладної механіки та технічного сервісу; Володимир КАЧУРІВСЬКИЙ, доцент кафедри інформаційних технологій та вищої математики; Василь КУЗЬОВИЧ, завідувач кафедри лісового і садово-паркового господарства.
Після активного обговорення і дискусій вищезазначені Положення одноголосно рекомендовано до затвердження вченою радою інституту.
Наприкінці засідання традиційно, члени ради розглянули подані навчально-методичні праці, які були одноголосно схвалені та рекомендовані до друку.