22 квітня 2021 року відбулося засідання науково-методичної ради інституту.
Розпочала засідання заступниця директора з навчальної та навчально-методичної роботи Степанія БІЛИК доповіддю про поточний стан організації освітнього процесу в інституті та підготовку до літньої екзаменаційної сесії.
Друге питання засідання ради - розгляд, обговорення і рекомендація на затвердження Вченою радою інституту освітньо-професійних програм та навчальних планів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти підготовки фахівців 2021 року вступу.
Для вступників 2021 року інститут пропонує 10 освітньо-професійних бакалаврських програм та 3 освітньо-професійних магістерських програми.
Гаранти, робочі групи освітніх програм, декани факультетів провели моніторинг та перегляд освітньо-професійних програм. За всіма програмами відбулися зустрічі з провідними роботодавцями, на яких обговорювались напрями удосконалення освітніх програм. Гаранти програм спільно з робочими групами провели низку анкетувань здобувачів вищої освіти, випускників, науково-педагогічних працівників, стейкхолдерів з метою визначення їх думки про якість надання освітніх послуг та напрями її удосконалення.
Декан факультету економіки і природокористування Любов ЯРЕМА презентувала освітні програми і навчальні плани підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальностями 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування» 073 «Менеджмент», 101 «Екологія», 242 «Туризм» та другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 051 «Економіка».
Декан факультету енергетики та електротехніки Василь БУНЬКО представив освітні програми і навчальні плани підготовки здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
Володимир КАЧУРІВСЬКИЙ, доцент кафедри інформаційних технологій та вищої математики, гарант ОПП «Комп’ютерні науки» презентував освітню програму і навчальний план підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки».
Декан агроінженерного факультету Ігор ЧВАРТАЦЬКИЙ презентував освітню програму і навчальний план підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 208 «Агроінженерія».
Микола КЛЕНДІЙ, гарант ОПП «Агроінженерія» презентував освітню програму і навчальний план підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 208 «Агроінженерія».
Дмитро БІДОЛАХ, доцент кафедри лісового і садово-паркового господарства презентував освітні програми і навчальні плани підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальностями 205 «Лісове господарство», 206 «Садово-паркове господарство».
Після жвавого обговорення оновлені освітні програми та їх навчальні плани рекомендовано на затвердження вченої ради інституту.
Наступне питання порядку денного – розгляд і обговорення проєктів нормативних документів інституту.
Завідувачка навчального відділу Галина ХРИСТЕНКО представила на розгляд і обговорення «Положення про професійний розвиток науково-педагогічних працівників ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», Кодекс академічної доброчесності ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», а також доповіла про внесення змін і доповнень у «Положення про кваліфікаційну роботу бакалавра у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», «Положення про організацію освітнього процесу у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», «Положення про підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут».
Завідувач відділу гуманітарної освіти, виховання та студентських справ Володимир ЗАЙЧУК представив на розгляд і обговорення «Положення про політику та процедури врегулювання конфліктних ситуацій у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» та Кодекс честі ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут».
В.о. директорки наукової бібліотеки Оксана КАЧМАР представила на розгляд і обговорення «Положення про оформлення начальних видань ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», а також доповіла про внесення змін і доповнень у «Положення про видання навчальної літератури за рекомендацією вченої ради ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут».
Членами науково-методичної ради розглянуто і обговорено «Положення про планування та облік роботи науково-педагогічних працівників ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» на 2021-2022 н.р.».
Представлені нормативні документи інституту з внесеними пропозиціями, а також зміни і доповнення у положення одноголосно підтримано членами науково-методичної ради та рекомендовано до затвердження Вченою радою інституту.
Науково-методична рада також розглянула питання про відкриття спеціальності за рахунок перерозподілу ліцензійного обсягу спеціальностей 015.33 «Професійна освіта» і 133 «Галузеве машинобудування» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, про яке доповів Орест ЗАХАРІВ д.с.-г.н., професор кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування.
На завершення традиційно розглянули питання про рекомендацію до друку методичних матеріалів.