В умовах інтеграції України в світову спільноту, основним її орієнтиром виступає Європейський союз, який на сьогодні об’єднує не тільки більшість західноєвропейських країн, а й держави центральної і східної Європи. Тому кожна нагода отримання міжнародного досвіду, співпраці та налагодження нових зв’язків із європейськими організаціями є важливим чинником євроінтеграції для кожного викладача і студента.
Однією із наймасштабніших програм такого обміну досвідом для студентів та науково-педагогічних працівників ВНЗ в Євросоюзі є некомерційна програма Еrasmus+.
У рамках цієї програми з 16 по 21 квітня 2018 року представником для академічного обміну від нашого інституту в Жешувському університеті (Польща) був доцент кафедри лісового і садово-паркового господарства Бідолах Дмитро Ілліч.
У межах напряму «Мобільність персоналу ВНЗ для навчання» було проведено 8 годин лекційних занять на тему «Використання сучасних методів для ландшафтно-архітектурного проектування» з викладанням на англійській мові. У процесі викладу матеріалу студентів спеціальності «Ландшафтна архітектура» ознайомлено із можливостями використання сучасних програмних засобів, геоінформаційних систем та новітнього інструментарію для проведення польових досліджень (3D сканування, дистанційної зйомки з використанням безпілотного літального апарату, GPS-інвентаризації та ін.) та моделювання ландшафтів. Під час обговорення польські студенти виявили зацікавленість щодо практичного використання сучасних методів для покращення власних досліджень в процесі підготовки випускних робіт. Також, студентська молодь проявляла інтерес до особливостей навчального процесу та життя їх ровесників в Україні.
Викладачі факультету біології та сільського господарства Жешувського університету охоче ділились власним навчальним та науковим досвідом, презентували роботи своїх студентів та проявили значний інтерес до наукової роботи нашої кафедри.
Результатом взаємного зацікавлення стало підписання договору про співпрацю між факультетами та початок роботи над спільним проектом щодо моделювання змін ландшафту у межах природного заказника Łysia Gora у м. Жешув. У рамках цієї наукової роботи вже проведено обльот зі зйомкою території заказника безпілотником Phantom 4 та створено електронну модель території. Планується подальша співпраця та розвиток відносин відповідно до програми транскордонного співробітництва, взаємної участі у конференціях та семінарах і підготовки нових спільних наукових та комерційних проектів.
Участь ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» у проекті Erasmus+ стала можлива завдяки зусиллям керівництва нашого навчального закладу. Вагомий внесок в розвиток міжнародного співробітництва у рамках цієї програми належить координатору, доценту Ользі Іванівні Макух.
In addition, we wish to express gratitude to Lucyna Kustra, Head of International Relation Office and Maciej Kluz, Dean’s Plenipotentiary for Erasmus and Studies in English at Uniwersytet Rzeszowski.