Одним із напрямків роботи психолога – є робота зі студентами, які проживають у гуртожитку. ЇЇ мета полягає у тому, щоб забезпечити належний психологічний клімат, комфортні умови проживання, професійну адаптацію та соціалізацію молоді у колективі. Кожен із них повинен зайняти своє місце у колективі, самоствердитися, самореалізуватися і водночас не втратити свою самооцінку. Психологічний супровід у роботі зі студентами, які мешкають у гуртожитку розподілені на такі етапи: адаптація до вимог навчання за обраними професіями; правила проживання у гуртожитку; формування здорового способу життя, профілактика ризикової поведінки; розвиток навичок самоосвіти, самореалізації особистості та професійного ставлення; удосконалення трудової та моральної життєтворчої мотивації активної громадської та професійної позиції.
Студентська молодь об’єднуються у мікрогрупи (по кімнатах). Крім індивідуальних бесід проводиться групова психодіагностика на предмет виявлення тих чи інших проблем: девіантної поведінки, проблеми міжособистісних взаємовідносин, визначення статусу молоді тощо.
Особлива увага у роботі зі студентами, які проживають у гуртожитку приділяється профілактичним заходам (профілактика вживання алкоголю, наркотиків, тютюнопаління, серед молоді тощо).
Достатньо уваги приділяється формуванню в студентської молоді необхідних життєвих цінностей, які відповідають загальнолюдським моральним принципам. Особлива увага приділяється допомозі підліткам у вирішенні міжособистісних проблем. У підлітковому віці сфера міжособистісних стосунків набуває особливої цінності, актуалізуючи широкий спектр проблем розвитку й становлення особистості молодої людини.
Ми допомагаємо молоді подолати складні психологічні ситуації і сприяємо налагодженню морального та психологічного клімату у гуртожитку.
Відділ гуманітарної освіти, виховання і студентських справ