Встановлення Дня українського добровольця 14 березня обумовлено тим, що саме у березні 2014 року, усвідомлюючи високий ризик військового вторгнення на територію материкової України та бажаючи захистити незалежність, суверенітет та територіальну цілісність своєї держави, згідно рішення керівництва Самооборони Майдану добровольці із Самооборони Майдану вирушили на військовий полігон для проходження військової підготовки з метою подальшої участі у воєнних діях. Як наслідок, з лав Самооборони Майдану було сформовано Перший добровольчий батальйон Національної гвардії.
Завдяки мужності добровольців, їх патріотизму вдалося зупинити агресора й дати змогу мобілізувати сили в тилу та озброїти армію. Їхній подвиг врятував країну.
Ми повинні бути вдячні бійцям, які відіграли значну роль у військовому протистоянні на Сході України, бійцям, які пройшли пекло найтяжчих бойових дій.
Працівники бібліотеки презентували видання про військові конфлікти, які відбувалися на українських теренах, про українські військові традиції, про моменти історії російсько-українського конфлікту від давніх часів і до сьогоднішнього дня, про реалії війни на сході України, про героїв, які пішли боронити нашу землю та зберегти єдність країни, про силу, волю і мужність, про тих, хто загинув і тих, хто вижив.
Бібліотекарка Олена ТРАЧ