25 лютого відзначається день народження відомої української письменниці, перекладача та культурного діяча Лесі Українки - поетеси, яку називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції.
Усе своє недовге життя поетеса боролася за консолідацію українського народу в політичну націю. Образ ідеальної землі, що Україною зветься, проходить через усю творчість Лесі Українки. Цей образ, ніби, спонукає українців усвідомлювати себе як націю, якій є за що боротися і є кому вірно служити - своїй Україні.
Пропонуємо поринути у художній світ поетеси та дізнатися більше про її життєвий шлях завдяки книжковій полиці: «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я….», створену працівниками бібліотеки, а для тих, хто немає змоги завітати до бібліотеки, ми пропонуємо віртуальну добірку літератури : «Того великого вогню і смерть не погасила»,яку підготовила бібліотекарка абонементу О.Трач.
Дивний талант мала Леся Українка. Якої б теми не торкалося її перо, вона перетворювалася на дорогоцінні літературні перли, де сила образів, поетичного слова і зображення подій робило їх такими чіткими і рельєфними, що назавжди залишилися і в пам’яті, і в серці її вдячних нащадків.
У Верховній Раді пропонують більш доцільним відзначати «День української жінки» в дату народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки — Лесі Українки, а саме 25 лютого. Свято пропонують ввести замість 8 березня — Міжнародного жіночого дня. Працівниками нашої бібліотеки такі зміни вважають також доречними , тож будемо чекати прийняття закону народними депутатами.
Віртуальна книжкова виставка: «Того великого вогню і смерть не погасила»
Наукова бібліотека