Жертв Голокосту пригадують щороку 27 січня. Цю дату визначила Генеральна асамблея ООН. Уперше в усьому світі Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначили у 2006 році. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році.
Більшість дослідників вважають, що Голокост тривав протягом 1933-1945 років. Під жертвами Голокосту часто розуміються не лише євреї, а й інші етнічні та соціальні групи, яких нацисти переслідували і знищували за приналежність до цих груп (роми, гомосексуали, масони, безнадійно хворі).
Тобто у ширшому розумінні голокост – систематичне переслідування і знищення людей за ознакою їх расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.
Пропонуємо ознайомитися з віртуальною виставкою «Уроки минулого: історія Голокосту» де представлено книги про злочини проти людства в часи Другої світової війни. Матеріали, яки Вам запропоновані , оповідають про криваві роки Другої світової війни, про смертний вирок, винесений єврейському народові.
Віртуальна виставка «Уроки минулого: історія Голокосту»
Олена ТРАЧ, бібліотекарка