Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!

27 січня Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

1    Голокост почався в січні 1933 року, коли до влади в Німеччині прийшов Адольф Гітлер, який затвердив у країні націонал-соціалістичний режим, і закінчився 8 травня 1945 року.

   Голокост (на івриті «Шоа») – це термін, яким визначено жорстоку політику переслідування нацистами та масового винищення в Німеччині та загалом у Європі євреїв та ромів. 

    1 листопада 2005 року  Генеральна асамблея ООН прийняла Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив 27 січня Днем пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.

      Нацистський Табір смерті Аушвіц став у сучасному світі символом нацистських злочинів,а масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Наймасовіше вбивство при Голокості сталося у вересні 1941 року в урочищі Бабин Яр поблизу Києва, де було вбито більше 33 000 євреїв всього за два дні.

    Знання про причини й наслідки Голокосту для сучасної України вкрай актуальні, оскільки нині в анексованому Росією Криму та на окупованих територіях Донбасу людей карають за національною ознакою, як це було у роки Другої світової війни.

   До цієї жалобної дати у бібліотеці  представлено виставку-реквієм «Пам’яті жертв Голокосту». Матеріали, запропоновані на цій виставці, оповідають про криваві роки Другої світової війни, про смертний вирок, винесений єврейському народові.

Бібліотекарка Олена ТРАЧ

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme