Голокост почався в січні 1933 року, коли до влади в Німеччині прийшов Адольф Гітлер, який затвердив у країні націонал-соціалістичний режим, і закінчився 8 травня 1945 року.
Голокост (на івриті «Шоа») – це термін, яким визначено жорстоку політику переслідування нацистами та масового винищення в Німеччині та загалом у Європі євреїв та ромів.
1 листопада 2005 року Генеральна асамблея ООН прийняла Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив 27 січня Днем пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.
Нацистський Табір смерті Аушвіц став у сучасному світі символом нацистських злочинів,а масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Наймасовіше вбивство при Голокості сталося у вересні 1941 року в урочищі Бабин Яр поблизу Києва, де було вбито більше 33 000 євреїв всього за два дні.
Знання про причини й наслідки Голокосту для сучасної України вкрай актуальні, оскільки нині в анексованому Росією Криму та на окупованих територіях Донбасу людей карають за національною ознакою, як це було у роки Другої світової війни.
До цієї жалобної дати у бібліотеці представлено виставку-реквієм «Пам’яті жертв Голокосту». Матеріали, запропоновані на цій виставці, оповідають про криваві роки Другої світової війни, про смертний вирок, винесений єврейському народові.
Бібліотекарка Олена ТРАЧ