День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно указу Президента України «Про День довкілля». Громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.
День довкілля – це чудова нагода вкотре звернути увагу на необхідності відповідального ставлення до природи та свідомого споживання природних ресурсів. Величезна шкода екології здійснюється людьми через низький рівень екологічної свідомості та байдужості до майбутнього держави. Війна також завдає значної шкоди інфраструктурі України, включаючи заводи, електростанції та нафтопереробні заводи, військові дії мають руйнівний вплив на навколишнє середовище: спалені ліси та поля, забруднені ріки та ґрунт, затоплені міста та села.
Майже 10 років агресор знищує українську природу нещадно, свідомо, не вагаючись, порушуючи право на безпечне для життя та здоров'я довкілля не лише громадян України, а й всього людства . Наслідки російської збройної агресії для екологічної безпеки України вже зараз можна назвати катастрофічними. Проте реальну і повну оцінку завданої шкоди вдасться зробити лише після завершення активних бойових дій.
Наукова бібліотека інституту долучається до еколого - просвітницької діяльності та презентує віртуальну виставку «Екологія: тривоги та надії», на якій представлені матеріали про закономірності формування довкілля, методи його збереження та охорони.
Віртуальна виставка "Екологія: тривоги та надії"
Олена ТРАЧ, бібліотекарка