24 лютого 2021 року в читальному залі наукової бібліотеки відбулася літературно-музична година «Крилате слово – от моя стріла!», присвячена 150-річниці від дня народження Лесі Українки.
Леся Українка в історію світової культури ввійшла як поетеса, драматург, провісниця національно-демократичних перетворень в Україні. Батьки – Петро Антонович і Ольга Петрівна зуміли дати Лесі європейську освіту, знання культури народів світу. У пошуках зцілення від важкої недуги Леся Українка побувала в Польщі, Австрії, Німеччині, Італії, Швейцарії, Єгипті, Грузії, де взяла в свою душу подробиці історії та культури. Творчість Лесі Українки багата й різноманітна. ЇЇ поезія свідчить про велику любов до рідної землі, вболівання за долю свого народу. Цілі збірки українських пісень, казок, ігор зібрала поетеса, записала і передала нам у спадщину.
Дуже цікаво про творчий і життєвий шлях геніальної поетеси Лесі Українки розповіла старший викладач кафедри гуманітарних дисциплін Ольга Шумінська.
Мелодику Лесиної поезії та факти з життя письменниці донесли до гостей заходу студенти факультету Економіки і природокористування. Вони з великим захопленням презентували творчість славетної поетеси. Адже її слова, рядки з відомих віршів, стали “стрілами”, що влучали в саме серце несправедливості: викривали всі жахливі діяння влади, говорили про недолю українського народу, звинувачували інтелігенцію у байдужості… Все життя Лесі Українки було подвигом, прикладом справжньої мудрості та волі, що не могло не відобразитись на віршованих рядках.
Літературно-музичне дійство вдало доповнила книжкова виставка «Ні, я жива! Я буду вічно жити!», організована працівниками читального залу та бібліографічний огляд літератури «Співачка досвітніх вогнів».
В.о. директора наукової бібліотеки Оксана Качмар