Академічна доброчесність – це моральний кодекс та етичні правила цивілізованого наукового та освітнього співтовариства. Поняття «академічної доброчесності» включає в себе такі цінності, як запобігання шахрайству, фальшуванню та плагіату; підтримку академічних стандартів; чесність і ретельність у дослідженнях і науковому видавництві.
Останні роки українська наукова та освітня спільнота все більше звертається до питань академічної доброчесності та впровадження міжнародних академічних стандартів. Американські ради з міжнародної освіти спільно з Міністерством освіти і науки України розпочали Проект сприяння академічній доброчесності в Україні. Лише сприйняття суспільством, усіма учасниками освітнього та наукового процесів принципів академічної доброчесності як глибинних цінностей є запорукою того, що українська освіта та наука позбудуться імітації, народжуватимуть нові ідеї та знання і будуть рівноправно включені у світовий процес наукової комунікації. Важлива роль при цьому відводиться бібліотекам закладів вищої освіти, які можуть відіграти у цьому ключову роль та стати центрами просвітництва та формування культури академічної доброчесності.
З цією метою на факультеті економіки і природокористування 13 жовтня 2020 року відбувся круглий стіл на тему: «Культура академічної доброчесності: роль наукових бібліотек», де в.о. директорки наукової бібліотеки, доцентка Оксана Качмар відзначила необхідність дотримання норм академічної доброчесності в сучасному середовищі здобувачами вищої освіти, ознайомила з працями провідних фахівців, присвячених академічний доброчесності, а також виділила роль наукових бібліотек у формуванні культури академічної доброчесності.
Оксана Качмар мотивувала учасників круглого столу дотримуватись академічної доброчесності, використовуючи всі доступні інформаційні ресурси та інструменти пошуку і відбору авторитетних наукових джерел, а також додержуватись правил цитування.
Робота круглого столу була плідною та ефективною, а також сприятиме формуванню кваліфікованих, свідомих та доброчесних фахівців.