14 жовтня в Україні відзначають День створення Української повстанської армії.
УПА створювалася у найкритичніший для українського народу період Другої світової війни, коли йому реально загрожувало фізичне винищення та усунення з політичної карти Європи. І той факт, що вона без будь-якого сприяння, не кажучи вже про підтримку чи допомогу іноземних держав, за дуже короткий час сформувалася у багатотисячну військову організацію, яка понад 10 років вела мужню боротьбу спочатку проти двох тоталітарних імперій, а після закінчення війни – проти радянської репресивно-каральної машини, свідчить про безмежний патріотизм та героїзм українських повстанців, безстрашну і самовіддану їх підтримку народом, головним чином на західних землях України.
Український народ протягом своєї багатовікової історії зазнав багато втрат – знищувалася значна частина населення – роки віддаляють нас від цих подій .Та забувати про них ми не маємо права, про це повинна знати і наша молодь. Ми мали в минулому, маємо і сьогодні героїв, які гинуть за цілісність українських земель. Вони – наші янголи-охоронці, наші – жертовні діти України.
Українська Повстанська Армія, яка чинила тривалий опір тоталітарному режиму – це одна із тих сторінок історії України, яка й досі потребує неупередженого тлумачення науковцями. Як була створена УПА, яку мету і завдання перед собою ставила, яку роль відігравала у часи Другої світової війни, якою була боротьба із гітлерівською окупацією та протистояння з НКВС, тощо.
Працівниками наукової бібліотеки підготовлена книжкова інформаційно-історична розкладка на тему: “Україна понад усе !”, що надає можливість дізнаватися цікаві факти нашої історії, адже нині ми відроджуємо історичну правду й справедливість, очищаємося від десятилітніх нашарувань фальсифікацій нашого минулого.
Ви можете ознайомитися з численними виданнями у яких впливові науковці, журналісти, громадські діячі та дисиденти на глибокому аналізі історичних подій, на численних архівних документах та спогадах учасників національно-визвольної боротьби українського народу відтворюють захопливу і трагічну сторінку історії визвольних змагань за незалежність нашої Батьківщини.
Наукова бібліотека