Відкриті освітні ресурси (Open Educational Resources, OER) ‒ це загальна назва для усіх освітніх засобів, до яких є повністю відкритий доступ завдяки безкоштовній ліцензії або переведення їх у суспільне надбання та створення доступу до таких ресурсів за допомогою інформаційних та комунікаційних технологій.
Університетські бібліотеки вже давно щодня мають справу з ресурсами відкритого доступу. У Резолюції ЮНЕСКО саме OER ідентифікуються як дуже значимі для виконання 4-ї Цілі сталого розвитку ООН «Забезпечення інклюзивної та справедливої якісної освіти і просування можливостей навчання впродовж усього життя для всіх. В умовах цифрової трансформації та стрімкого переведення навчання на дистанційну і змішану форму саме OER визнаються університетами світу найбільш перспективними. Для цього бібліотекарі університетів Європи активно об’єднуються в спільну мережу та визначають стратегію на 2021- 2025 рр. «Бібліотекарі в дії для відкритої освіти. Виконання Рекомендації ЮНЕСКО щодо OER».
Тему «Відкриті освітні ресурси (Open Educational Resources, OER)» 23 вересня 2021 р. розглянуто на занятті Антишколи університетських бібліотекарів, яке проводила секція університетських бібліотек ВГО Українська бібліотечна асоціація, в якому взяла участь в.о. директора наукової бібліотеки Оксана Качмар.
Тренерами на заході виступили:
Оксана Бруй, Президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація, директорка науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського», кандидат наук із соціальних комунікацій.
Тетяна Колесникова, директорка науково-технічної бібліотеки Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, кандидат наук із соціальних комунікацій, с.н.с.
Олег Сербін, керівник секції університетських бібліотек ВГО Українська бібліотечна асоціація, директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор наук із соціальних комунікацій.
Під час заходу розглянуто, як бібліотекарі українських університетів зможуть включитись в процеси підтримки OER і вагомо підтвердити свою значущість для університетських спільнот в період глобальної невизначеності та інші актуальні питання діяльності наукових бібліотек закладів вищої освіти.
В.о. директора наукової бібліотеки Оксана Качмар