Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!

Круглий стіл «Управління економічною безпекою підприємств в умовах воєнного стану»

02 квітня 2024 року відбулося чергове засідання наукового гуртка кафедри економіки і менеджменту «Менеджмент ХХІ століття» у вигляді круглого столу «Управління економічною безпекою підприємств в умовах воєнного стану».

Метою засідання є розвиток теоретичних, методичних та практичних положень щодо управління економічною безпекою підприємств в умовах воєнного стану.

Із вступним словом виступив керівник гуртка к.е.н., доцент Ігор ФЕДУНЯК, який наголосив, що в умовах воєнного стану підприємства функціонують в непередбачуваних і нестабільних умовах.

Староста гуртка Андрій КРИВОКУЛЬСЬКИЙ влучно зауважив, що для українських підприємств, які торкаються нових для них питань конкуренції, існування в суворих умовах конкурентного ринкового середовища, саме інноваційна діяльність та її результативність є головною умовою успішного та ефективного існування. З огляду на це, актуальним напрямком сталого функціонування українських підприємств є управління їх економічною безпекою.  

  Сніжана РОМАНИК у своїй доповіді відмітила, що економічна безпека підприємства – це максимально ефективне використання ресурсів, що забезпечують стабільність їх функціонування. Рівень економічної безпеки компанії залежить від ефективності прийняття рішень керівництвом і працівниками (менеджерами), якщо є можливість уникнути можливих загроз і ліквідувати шкідливі наслідки негативних складових зовнішнього і внутрішнього середовища, то усі зобов’язані ставити перед собою ціль зберегти підприємство.

На думку Діани ЛЮСЬО, економічна безпека підприємства (фірми, організації) є станом найбільш ефективного використання корпоративних ресурсів, що дозволяє досягти стану захищеності від внутрішніх і зовнішніх економічних загроз та подальшого стійкого розвитку в умовах нестабільності національної економіки.

  Дослідження Діани ЛУЖНОЇ доводять, що організація сучасної підприємницької діяльності в умовах воєнного стану потребує кардинальних доопрацювань і створення системи комплексної оцінки економічної безпеки та практичних підходів щодо їх управління, яка б ураховувала ті негативні чинники.

Для оцінювання стану функціональних складових економічної безпеки була розроблена ситуація із створенням віртуального підприємства, до якого увійшли: директор, головний бухгалтер, економіст, інспектор з кадрів, інженер з охорони праці і техніки безпеки та начальник цеху. Вони ставили свою бальну оцінку за такими функціональними складовими економічної безпеки, як: інтелектуальна, технічна, правова, інформаційна, екологічна, силова, ринкова та інтерфейсна складові. За результатами оцінки економічної безпеки віртуальної компанії визначено основні напрямки забезпечення її високого рівня: підвищення рівня поточної інноваційної безпеки та економічної безпеки загалом; забезпечення високого рівня прибутковості основної діяльності; забезпечення високого рівня ефективності використання ресурсів; забезпечення високого рівня ліквідності активів та покращення рівня науково-технологічного потенціалу. Оскільки підприємство планує покращити інноваційну складову, це призведе до підвищення рівня інноваційної та фінансової складових, а також економічної безпеки в цілому.

Підсумовуючи засідання, гуртківцями зроблено висновок, що під економічною безпекою підприємства можна вважати захищеність підприємства та його діяльності від негативних впливів зовнішнього і внутрішнього середовища, можливість максимально в короткі строки усунути різноманітні небезпеки або пристосуватися до зовнішніх умов без негативних наслідків для нього.

Засідання пройшло в активній дискусійній формі.

Керівник гуртка, Ігор ФЕДУНЯК

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme