Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!

Співпраця науковців та магістрантів факультету економіки і природокористування з Саранчуківською ОТГ у розробці Стратегії розвитку

Основна перевага громад, які мають стратегію розвитку –

вони знають чого хочуть досягнути, які потрібні ресурси,

що для цього треба робити, коли і якими силами.

Найважливішим аспектом становлення та розвитку об’єднаної територіальної громади є питання створення її майбутнього із рівним доступом до послуг, високою якістю життя та комфортними і безпечними умовами проживання. Саме тому останнім часом існує необхідність здійснення стратегічного планування на рівні громади.

Стратегічне планування розвитку вже тривалий час застосовується в Україні, але досі воно давало позитивний результат переважно в містах обласного значення, які мали більш-менш відповідні для цього людські та матеріальні ресурси, а також волю керівництва міста для реалізації плану. В процесі децентралізації влади в Україні з’явилися нові спроможні територіальні громади, які досі не мали досвіду планування свого розвитку. Вони мають самостійно, виходячи з власних інтересів, визначати і планувати майбутнє з використанням сучасних методик. Перед громадою часто постають різні проблеми, з якими люди або живуть, або намагаються розв’язати. Ефективність розв’язання місцевих проблем значно підвищується, якщо в цьому процесі беруть добровільну участь і пересічні члени громади. На рівні об’єднаних територіальних громад зосереджуються значні ресурси, що забезпечують зростання економіки, сприяють формуванню ефективного управлінського впливу та підвищенню рівня соціального добробуту мешканців.

Однією з перспективних у своєму розвитку є Саранчуківська територіальна громада, голова – Володимир ПЕТРОВСЬКИЙ.

На запрошення голови територіальної громади, НПП кафедри економіки і менеджменту – доцентка Любов ЯРЕМА, доцентка Галина ХРИСТЕНКО, професорка Світлана СУДОМИР, доцентка Ірина ГУРСЬКА, доцент Ігор ФЕДУНЯК та здобувачі вищої освіти ОС «Магістр» спеціальності 051 «Економіка» 5 квітня 2023 року взяли участь у першому засіданні робочої групи  з розробки Стратегічного плану розвитку територіальної громади.

Метою зустрічі було надання допомоги з питань проведення соціально-економічного аналізу та наукового обґрунтування напрямів стратегічного розвитку громади, а також методичного забезпечення та консультаційних послуг.

  Володимир ПЕТРОВСЬКИЙ, представляючи громаду, відмітив, що сільське господарство є базовою галуззю економіки громади. На її території здійснюють виробничу діяльність 9 сільськогосподарських товаровиробників (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців). Територіальна громада об’єднує 20 населених пунктів, розвинута транспортна інфраструктура, функціонує комунальне підприємство, 9 закладів ЗСО та інші заклади інфраструктури. Акцентуючи увагу на важливості розробки Стратегії розвитку громади, виокремив її мету, що виражається у створенні умов для динамічного і збалансованого розвитку територіальної громади, підвищення рівня конкурентоспроможності, активізації економічної діяльності, що сприятиме зростанню добробуту населення, комфортних умов проживання.

Роксолана КАЧУР – начальниця юридичного відділу громади, ознайомила присутніх із особливостями та методикою розробки Стратегії розвитку, виокремила пріоритетні напрями, які доцільно враховувати при стратегічному плануванні.

Любов ЯРЕМА – деканша факультету економіки і природокористування, представила бачення участі НПП кафедри економіки і менеджменту та магістрантів в розробці даної Стратегії.

  В ході роботи засідання сформовано етапи стратегічного планування:

Етап 1. Організовується збір та аналіз наявних даних про стан соціально-економічного розвитку громади, на основі яких відбувається формування документу «Профіль громади» та аналіз стану соціально-економічного розвитку громади;

Етап 2. Проводиться друге засідання робочої групи, на якому представляються результати соціально-економічного аналізу, результати опитувань активу громади, мешканців і підприємців;

Етап 3: Розробляються стратегічні та оперативні цілі;

Етап 4: Проводиться громадське обговорення та ухвалення стратегії;

Етап 5. Розробляється план реалізації Стратегії розвитку громади.

Адміністрація Саранчуківської ОТГ вдячна НПП та здобувачам ОС «Магістр» факультету економіки і природокористування ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» за активну участь та науковий підхід до розробки Стратегії розвитку ОТГ.

В свою чергу, адміністрація факультету вдячна очільнику Саранчуківської ОТГ Володимиру ПЕТРОВСЬКОМУ за співпрацю.

Любов ЯРЕМА,

деканша факультету економіки і природокористування

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme