Відповідно до наказу директора № 8 від 04.02.2025 року «Про проведення моніторингу та перегляду освітньо-професійний програм» 6 лютого 2025 року відбулося розширене засідання кафедри економіки і менеджменту, на якому обговорювалися питання перегляду ОПП «Економіка підприємства», «Менеджмент» першого (бакалаврського) рівня та ОПП «Економіка підприємства» другого (магістерського) рівня вищої освіти.
В обговоренні взяли участь: Ірина ГУРСЬКА, к.е.н., доцент, завідувачка кафедри економіки і менеджменту, гарант ОПП «Економіка підприємства» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти; Галина ХРИСТЕНКО, к.е.н., доцент, гарант ОПП «Економіка підприємства» другого (магістерського) рівня вищої освіти; Світлана СУДОМИР, д.е.н., професор, гарант ОПП «Менеджмент» першого (бакалаврського) рівня, НПП кафедри та здобувачі вищої освіти Святослав ЛУГОВИЙ, Марія ЛЮЗНА, Христина РАКОЧА, які є членами робочих груп.
Основним питанням засідання було обговорення проєктів освітньо-професійних програм «Економіка підприємства», «Менеджмент» першого (бакалаврського) рівня та ОПП «Економіка підприємства» другого (магістерського) рівня вищої освіти із врахуванням сучасних тенденцій розвитку економіки та менеджменту, вимог стандартів вищої освіти, стратегії та місії інституту, досвіду аналогічних вітчизняних та іноземних ОПП, встановлених законодавством вимог до відповідного рівня вищої освіти.
Галина ХРИСТЕНКО зосередила увагу на обговоренні найменувань освітніх компонентів ОПП «Економіка підприємства» другого (магістерського) рівня вищої освіти, враховуючи вимоги нормативних документів, впроваджених МОН України.
Ірина ГУРСЬКА представила проєкт освітньо-професійної програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Економіка підприємства». Вона підкреслила відповідність програми сучасним вимогам ринку праці, інтеграцію теоретичних знань із практичними навичками, а також важливість залучення студентів до науково-дослідної діяльності.
Світлана СУДОМИР наголосила на важливості оновлення переліку вибіркових дисциплін, відповідно до сучасних тенденцій цифрової трансформації бізнесу та змін у підходах до управління підприємством. Вона зазначила, що важливою складовою оновлення навчальних дисциплін є впровадження аналітичних методів управління, які дозволяють керівникам не лише реагувати на зміни в ринковому середовищі, а й ефективно прогнозувати та моделювати можливі сценарії розвитку.
Під час обговорення ОПП члени робочих груп поділилися позитивним досвідом викладання окремих освітніх компонентів, відзначивши їхню ефективність у формуванні фахових компетентностей. Було наголошено на важливості практичної спрямованості навчальних дисциплін, інтеграції сучасних методів навчання та використання цифрових технологій в освітньому процесі. Разом з тим, необхідно постійно вдосконалювати змістовне наповнення навчальних курсів, доповнювати їх актуальними кейсами, міждисциплінарними підходами та новими дослідженнями в галузі економіки та менеджменту.
Варто зауважити, що таке обговорення освітньо-професійних програм сприятиме підвищенню їх якості, враховуючи сучасні вимоги та потреби ринку праці.
Проєкти освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти будуть розміщенні на офіційному сайті інституту для обговорення та внесення пропозицій стейкхолдерами усіх рівнів.
Ірина ГУРСЬКА,
завідувачка кафедри економіки і менеджменту