Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!

Практичні заняття на території вітро- та сонячної електростанцій

1   Запорукою сталого розвитку людства на шляху задоволення зростаючої потреби в отримані енергетичних ресурсів є розвиток альтернативної енергетики. У Європі електроенергія, одержана за допомогою вітру та сонця, нині вигідніша, ніж з нових атомних чи вугільних електростанцій. Насамперед, якщо врахувати шкоду для довкілля.

    18 вересня 2019 р. завідувач кафедри енергетики і автоматики  Рамш В.Ю. та асистент кафедри Шаршонь В.Л. для студентів груп Е-22СК, Е-23СК, Е-41Б  провели практичні заняття на вітро-, геліоелектростанціях, що розташована на території Курянівської сільської ради.  Її мета, полягала в  ознайомленні з будовою, принципом роботи сонячної електростанції і вітроустановок, а також вирішеня актуальних питань з метою дослідження електроустановок з відновлювальними джерелами енергії. 

 

2    Розпочося заняття з оглядин двох велетнів-вітрогенераторів, потужністю 2,3 мВт. Передбачається, що вітрова електростанція складатиметься з 8 вітрогенераторів.

  Вражаюче видовище!.. Студенти на власні очі побачили, як енергія вітру перетворюється на електричну і вливається в загальну енергосистему України. Також, молодь мала змогу ознайомитися з пристроями прямого перетворення сонячного випромінювання в електричний струм, за допомогою напівпровідникових фотоелементів – сонячних батарей,  пристроїв і елементів електричних мереж.

35   Відвідувачі змогли на власні очі побачити діючу сонячну (СЕС) і вітрову електростанцію (ВЕС), оцінити якість монтажу, ознайомитися з конструкцією, уважно вивчали особливості реалізованого проекту.

  Протягом екскурсії, учасники обмінювалися досвідом і обговорювали проблеми, які можуть виникати при проектуванні і монтажі СЕС і ВЕС та шляхи їх вирішення.

78    На завершення, присутні висловили щиру вдячність АВДЄЄНКО В.В. за організацію заняття та сподівання, що найближчим часом подібні станції стануть реальністю, а не лише поодинокими випадками, адже за альтернативною енергетикою – майбутнє.

Завідувач кафедри енергетики і автоматики
к.т.н., доц. Рамш В.Ю.

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme